Dolomiti Superski Val di Fassa Sella Ronda Val di Fiemme

Doporučujeme lyžování Dolomiti Superski Val di Fassa Sella Ronda 2018

Val di Fassa (1.200 - 2.638 m n. m.)

Z Prahy cca 690 km

Italský ski-areál Val di Fassa - Carezza, který je součástí komplexu Dolomiti Superski, představuje lyžařskou oblast v podhůří masívů Sella, Sassalungo a Catinaccio. Val di Fassa - Carezza je jedním z nejnavštěvovanějších údolí Dolomit. Nalezneme zde výborně vybavená střediska jako např. Moena, Canazei a Pozza di Fassa. Střediska jsou propojena skibusy, které zajišťují maximální komfort pro lyžaře. Lze zde vyzkoušet cca 80 lanovek a vleků.

 

Skimapa Val di Fassa

ZDE Ceník skipasů Val di Fassa Dolomiti Superski CK KONTAKT 2017-2018

Skimapa Dolomiti Superski

ZDE Ceník skipasů Dolomiti Superski CK KONTAKT 2017-2018

 

Skiareál Val di Fassa se nachází v samotném srdci východních Dolomit, je obklopen nádhernými dolomitskými vrcholy Catinaccio, Sassolungo, Sella a Marmolada. Největším magnetem pro milovníky zimních sportů je bezesporu okruh Sella Ronda. 

Rovněž lze odtud nastoupit na známý 40km okruh Sella Ronda, který propojuje 4 střediska Alta Badia, Arabba, Val di Fassa a Val Gardena.

 

Italský skiareál Val di Fassa nabízí celkem cca 230 km tratí v 9 lyž. areálech pro lyžaře všech výkonností od těch nejmenších po ty nejstarší... Zdejších několik středisek je vzájemně propojeno mezi sebou lyžařsky nebo skibusem. Hlavním centrem údolí Val di Fassa je město Moena, do kterého se vjíží do údolí Val di Fassa přes údolí Val di Fiemme. Nad zmiňovanou Moenou se rozprostírají černé obtížné sjezdovky, směrem k části Bellamonte se nacházejí široké modré a červené sjezdy. V části Passo San Pellegrino budou ti opatrnější na modrých a červených tratích, zatímco freeride se bude odehrávat na Col Margherita.

Do skiresortu Val di Fassa patří širokánské mírné sjezdy ideální pro malé děti a začátečníky. Např. Vigo di Fassa  - Ciampedie se svými 16 km, kde je více než polovina červených. Malí lyžaři zde mohou začít svoje lyžařské dovednosti na skoro úplné rovince s jezdícím kobercem. Pak mohou pokračovat už na modré trati a přes červené vyzkoušet i tu černou trať. Partie s názvem Alpe di Lusia - Bellamonte a Passo San Pellegrino jsou také českými lyžaři velmi oblíbené.

Do částí Alpe di Lusia se lze dostat lanovkou z Ronchi, které je od zdejšího centra Moena vzdálené jenom několik kilometrů. Zde, pod horou Lusia, si zdatní lyžaři mohou sjet černou trať nebo si užít červené sjezdy. Pro slabší lyžaře jsou vhodné sjezdovky nad Bellamonte, kam je možní se dostat přes Predazzo autem. 

Na Passo San Pellegrino se lze dostat z Moeny přes Ronchi. Zdejší tratě na stráni vlevo od silnice jsou mírné i středně těžké. Pro lyžaře, kteří čekají silnější adrenalinový zážitek, pro ty je zde sjezdovka, která je na protější hoře 2.513 m vysoké - Col Margherita. Na vrchol Col Margherita se lze dostat velkou kabinou, k níž vede od sjezdovek na Passo San Pellegrino lyžařská trať.

Nad městečkem Pozza di Fassa se rozprostírá menší skiareál Buffaure. Místních cca 16 km sjezdovek spolu s propojením na jestš dalších celkem 15 km Alba Ciampac, potěší milovníky poklidné atmosféry v Alpách v nádherné přírodě...

V rámci skiresortu Val di Fassa jsou známé části Campitello Canazei jsou především pro milovníky ruchu a zábavy. V ranních hodinách se sem sjíždějí všichni ti, kteří se těší na známý okruh Sella Ronda. Obě uvedená místa jsou nástupním místem pro trasu pro i proti hodinovým ručičkám. Tento světoznámý okruh je dobře a přehleděn značen a je také označen jako okruh 4 průsmyků: Pordoi, Sella, Gardena a Campolongo.

Okruh Sella Ronda je velmi úchvatný sjezd, díky ní je k dispozici i dalších zhruba 500 km tratí sousedních sjezdovek, tj. Arabba, Alta Badia, Val Gardena, Corvara St. Cristina.

Skipas Val di Fassa lze použít na vleky v oblasti od Canazei po sedlo Costalunga včetně použití skibusu.

Nejatraktivnější lyžařské sjezdy na Belvederu jsou nejrušnější částí ve Val di Fassa, naopak celkem klidné a pohodové tratě červené středně náročné poskytuje houpačka Ciampac - Buffaure.

Nově vybudovaná přepravní technika opět zvýšila standard tohoto rodinného skiareálu okolo jezera Carezza.

Počet vleků a lanovek: 77 ks.
Celková délka tratí: 87 km. Modré sjezdovky: 30%. Červené sjezdovky: 57%. Černé sjezdovky: 13%.

Běžkování: 70 km.
FREESTYLE, SNOWBOARDING: Funpark, Boardcross, Half-pipe.

Zvolte datum v kalendáři
Zvolte datum v kalendáři
  • Civetta Dolomiti Superski - hotel ** v Alleghe cca 2 km od lyžování, skibus u hotelu - Denní přejezd
    denní přejezd Civetta
    autobus, polopenze
    1 termín (od 25.02.)
    7 590 Kč / osobu

Dolomiti Superski Val di Fassa Sella Ronda Val di Fiemme

Nebyla nalezena žádná data.
Katalog Zasílání novinek
a newsletteru
Objednat
Facebook