Dolomiti Superski - Cortina - San Vito di Cadore

Nebyla nalezena žádná data.

Dolomiti Superski - Cortina - San Vito di Cadore

Cortina d´Ampezzo

Dospělí klienti CK KONTAKT mají SLEVU 10% na skipas!

Z Prahy cca 700 km

Mondénní a zároveň olympijský ski-areál Cortina d´Ampezzo je zárukou nádherného a pohodového lyžování v Itálii. Toto světoznámé italské lyžařské středisko je situováno do nádherného prostředí italských Dolomit a je součástí konsorcia 12 lyž. středisek - Dolomiti Superski - které bylo v nedávné době zapsáno na seznam přírodních a kulturních památek UNESCO.

Cortina d´Ampezzo nabízí sjezdovky všech úrovní obtížnosti, výborné technické zázemí s velkým procentem sedačkových i kabinových lanovek slibuje návštěvníkům žádoucí komfort. Cortina d´Ampezzo je zároveň pravidelným pořadatelem Světového poháru, který je pořádán na sjezdovce Tofana.

 

ZDE Skimapa Cortina d´Ampezzo

ZDE Ceník skipasů Cortina d´Ampezzo - dospělí klienti CK KONTAKT mají SLEVU 10% na skipas

 

Je zde bohatá nabídka lyžařského vyžití včetně Snowparku, plaveckého bazénu a bobové dráhy. Areál Cortina d´Ampezzo byl a je už po dlouhá desetiletí oblíbenou destinací celebrit a dříve i anglické šlechty. Zdejším tipem pro opravdové náruživé lyžaře je dlouhá a celkem i náročná trať s černým a točitým úvodem a na druhou stranu modrým pohodovým závěrem, kdy se jedná o sjezd z části Ra Vallées k nástupu visuté kabinky v Cortině d´Ampezzo s opravdu nezanedbatelným převýšením, které činí 1,5 km. Zkušení lyžaři mají v oblibě sjezdovku Canalone, dále trať Vertigine Bianca a také olympijskou sjezdovku, kde se koná každoročně Světový pohár v lyžování žen. Ten, kdo dává přednost freeridovému stylu, ten si užije strmé údolí Bus di Tofana. Naopak běžkaře potkáte na trase Dobbiacon, kde se každý rok odehrává 30km běžkařský maraton.

V samotném srdci italských Dolomit s významnou historií a se svým půvabem bez hranic Vás čeká královna horského vyžití v Alpách - světoznámá Cortina d ´Ampezzo. Jedno z nejvyhlášenějších míst na světě, které překvapuje svými 140 km sjezdovek rozprostírajících se mezi skvělými lyžařskými středisky Tofane, Lagazuoi, Cinque Torri, Faloria, Crystal a Mietres. Zde se koná Světový pohár v ženském lyžování, závody v severském lyžování, ve snowboardingu, snowkitingu, curlingu a zápasy v pólu. V tomto nádherném italském údolí, které v roce 1956 hostilo Zimní olympijské hry, se sportuje i odpočívá, závodí i užívá pohoda. Po dni stráveném v tichu krásných sjezdovek nebo hodování v těch nejexkluzivnějších horských chatách Vás svojí atmosférou pohltí staré město plné vybraných obchodů, restaurací, uměleckých dílen a krámků s tradičními řemeslnými výrobky.

 

Celkem 140 km lyž. tratí. Modré tratě: 49%, Červené tratě: 33%, Černé tratě: 18%.

Počet vleků/lanovek: 47 ks., Celkem 138 km tratí pro běžkování.

 

Proč vyrazit přávě do Cortiny d´Ampezzo...?

- moderní lyž. oblast světového ohlasu, která je stále od OH 1956 zárukou kvalitního lyžování

- prestižní reprezentant lyž. konsorcia Dolomiti Superski

- rozsáhlá nabídka kvalitních tratí + svahy orientované celkem na všechny světové strany = příjemné celodenní lyžování na sluníčku

- Cortina nabízí tyto části: Tofana, Cristallo, Faloria, Passo Falzarego – Cinque Torri a Misurina

- středisko pro všechny věkové i výkonnostní kategorie

- doporučujeme pohodový a romantický sjezd z Passo Falzarego do stř. Alta Badia

- závody Světového poháru na sjezdovce Tofana

- snowpark ve Falorii (half-pipe, table jump)

- bohatá aprés-ski (plavecký bazén a sáňkařská dráha v Cortině d´Ampezzo)

- romantické i noblesní centrum Cortiny

 

 

 

 

Zvolte datum v kalendáři
Zvolte datum v kalendáři
  • Kronplatz Valle Isarco NEJLEVNĚJŠÍ autobusové lyžařské zájezdy - penzion ** Anich v Natzu
    26.-29.12. - Vánoční prázdniny
    autobus, polopenze
    8 termínů (od 26.12.)
    4 680 Kč / osobu
Katalog Zasílání novinek
a newsletteru
Objednat
Facebook