Dolomiti Superski - Sextenské Dolomity - Sexten

Nebyla nalezena žádná data.

Dolomiti Superski - Sextenské Dolomity - Sexten

Alta Pusteria - Hochpustertal (1.130 - 2.200 m n.m.)

Oblast Val Pusteria představuje lyžařský areál v podhůří Sextenských Dolomit, který leží mezi městečkem Dobbiaco (neboli Toblach) a Sexten. Jedná se především o ráj pro lyžování v Alpách, ideální místo peo běžkaře, kteří zde mohou vyzkoušet přes 200 km upravených stop v malebném prostředí hor. Středisko nabízí více než 14.000 lůžek, přepravní kapacita vleků a lanovek je cca 24.000 osob za hodinu a lyžařům slouží celkem 50 km sjezdovek.

Skimapa Alta Pusteria Sextenské Dolomity Helm

Snad tou největší atrakcí v regionu Hochpustertal, který se nachází v jižním Tyrolsku, je neopakovatelný výhled na alpské štíty Drei Zinnen / Tre Cime (Tři cíny, tři zuby). Lyžařské středisko Hochpustertal (italsky Alta Pusteria) se nachází ve stejnojmenném údolí nedaleko hraničního přechodu do Rakouska. Tento menší ski-areál nabízí nádherné lyžování v Itálii, které je vynikající pro rodiny s dětmi, též milovníkům běžeckého lyžování - cca 200 km upravovaných tratí. Po trase zrušené železniční trati lze ve stopě "doběhnout" až do Cortiny d´Ampezzo! Mezi známé a tradiční závody regionu Hochpustertal patří bezesporu lednový Pustertaler Skimarathon.

Největší ze 7 regionů oblasti Hochpustertal je Helm (Monte Elmo) na svazích hory Hahnspiel ve výšce 2.200 m n.m., který je přístupný z hlavní silnice vedoucí údolím Val Pusteria. K převažujícím SV orientovaným sjezdovkám jezdí kabinové lanovky z Vierschachu a Sextenu. Zdejší tratě jsou střední obtížnosti a jsou pokryty přírodním nebo technickým sněhem.

Na další straně údolí nad Sextenem se rozprostírá skiresort Rotwand / Croda Rossa s červenými tratěmi  černou Holzriese. Jako aprés-ski si můžete užít sáňkařskou dráhu dlouhou cca 5 km. Jako další zábava po lyžování může sloužit např. návštěva bruslení, plavání v Aquafun parku v Innichenu (San Candido).

Mezi nejoblíbenější skialpinistické trasy patří ta, která vede z údolí Fischleintal na 2.500 m vysoký vrchol Sextner Stein, kdy se Vám otevře nádherný pohled na Tre Cime. Poslední část je velmi strmá, proto ji většina zdolá pěšky.

Celková délka sjezdovek: 54 km. Modré sjezdovky: 22%. Červené sjezdovky: 61%. Černé sjezdovky: 17%.

Přepravní kapacita: cca 24.200 osob/hodina
Počet lanovek a vleků: 25
Běžkování: ráj pro běžkaře - 200 km tratí
Možnost FREERIDE, SNOWBOARD: svahy kolem Drei Zinnen.

Zvolte datum v kalendáři
Zvolte datum v kalendáři
  • Kronplatz Valle Isarco NEJLEVNĚJŠÍ autobusové lyžařské zájezdy - penzion ** Anich v Natzu
    26.-29.12. - Vánoční prázdniny
    autobus, polopenze
    8 termínů (od 26.12.)
    4 680 Kč / osobu
Katalog Zasílání novinek
a newsletteru
Objednat
Facebook