Alta Valtellina - Livigno

Nebyla nalezena žádná data.

Alta Valtellina - Livigno

Livigno (1.816-2.800 m n.n.)

 

Z Prahy cca 625 km

Lyžařské středisko Livigno najdeme uprostřed překrásných Lombardských Alp, ve 12 km dlouhém údolí podél říčky Spöl v severní části Itálie nedaleko švýcarských hranic, ve výšce 1.800 m n.m. v zajetí národních parků Engadina a Stelvio. Toto středisko, které je zárukou pohodového lyžování v Itálii, je skoro téměř orientováno na turistický ruch, přesto si zachovalo svůj původní ráz: domky z kamene a dřeva. Ski-resort Livigno je součástí rozsáhlého ski-areálu Alta Valtellina v regionu Lombardie pouhým 50 km od Svatého Mořice - vzdušnou čarou.

 

ZDE Skimapa Livigno

ZDE Ceník skipasů Livigno zima 2017-2018

ZDE Webkamera Livigno

ZDE Ceník skipasů Bormio - Santa Caterina - San Colombano zima 2016-2017

 

Vedle krásy architektury každého lyžaře potěší fakt, že zde panují vynikající sněhové podmínky - nadmořská výška až 2.800 m a mnoho sněhových děl pro umělé zasněžování. Též perfektní après-ski, wellness, vynikající místní kuchyně, výlety na motorových saních, psí spřežení, paragliding atd. Toto lyžařské středisko má jistě co nabídnout svým návštěvníkům: příznivé ceny, západní strana Carosello se spoustou širokých lyž. tratí střední obtížkosti, které jsou vhodné pro carving, dále i nenáročné svahy pro děti a začátečníky, východní strana Mottolino se známým snow-parkem, který je považován za ten dosud nejlepší v Itálii, dále např. bohaté aprés-ski, bezcelní zóna Duty Free, bazénový a wellness komplex na okraji Livigna, dále např. hospůdky a restaurace.

 

Super video Livigno Zima

 

Výborné lyžování v Itálii, ano i to je Livigno - rozsáhlý italský ski-areál na rozhraní Rakousku, Itálie a Švýcarska. Tato lyžařská oblast je hojně vyhledávaná díky velkému počtu sjezdovek, díky vysoké kvalitě sněhové pokrývky po pozdního jara spolu s moderním přepravním zařízením a vybavením.

Kvalitu zdejšího lyžování potvrzuje konání Světového poháru Ski World Championship v roce 1985 a Světový pohár The World Cup Finals v letech 1995 a 2005. Livigno patří bezesporu k těm nejlepším lyžařským střediskům v Evropě, a proto je mezi českými lyžaři a snowboardisty stále velmi oblíbené a vyhledávané - široké svahy, velká nabídka středně obtížným (červených) tratí ve výše položených partiích tj. Carosello 3000. Po obou stranách údolí, ve kterém se ski-resort Livigno nachází, se rozkládá cca 65 km širokých lyžařských tratí.

Livigno má skutečně širokou nabídku pro všechny věkové i výkonnostní kategorie: pestré možnosti pro začátečníky - cvičné svahy ve spodní části Carosello. Milovníci stylu freeride zde budou také velmi spokojeni díky kvalitní sněhové pokrývce, která je zde až do jarních měsíců. Také snowboardisté budou spokojeni, protože v Livignu najdou jeden z největších a nejdokonalejších snowparků v celých italských Alpách! Milovníci běžkování jistě ocení cca 40 km perfektně upravovaných běžkařských tratí. Také vhodné terény pro skialpinismus najdete v Livignu. Všichni - lyžaři a snowboardisté zajisté ocení skibus, který propojuje celé Livigno a část Trepalle s částmi Mottolino a Carosello. Livigno - skiresort pro každou generaci... Ski-areál Livigno je spolu se středisky Trepalle (cca 9 km), Isolaccia (cca 30 km), Bormio / San Colombano (cca 38 km) a Santa Caterina (cca 50 km) součástí rozsáhlého regionu Alta Valtellina.

Celková délka tratí: 115 km. Modré sjezdovky: 39%. Červené sjezdovky: 48%. Černé sjezdovky: 13%. 

Přepravní kapacita: 46.460 osob/hod.
Počet sjezdovek a vleků: 32 ks.
Běžkování: 40 km stále upravovaných tratí (nejdelší trať Pista Turistica 30 km).
Možnosti FREESTYLE (Snow-Arena s U rampou (100 m) dle pravidel FIS, slidy).

 

Proč vyrazit do střediska Livigno...?

 • velmi oblíbené lyž. středisko mezi českými lyžaři
 • široké lyž. svahy + terény vhodné pro všechny věkové i výkonnostní kategorie
 • pohodové úseky pro děti i začátečníky + černé obtížné sjezdy pro pokročilé lyžaře (např. severní partie Mottolino)
 • svahy orientované celkem na všechny světové strany = příjemné celodenní lyžování na sluníčku
 • vysoká nadmořská výška = jistota bohaté sněhové nadílky až do konce dubna
 • prudké sjezdy pro zdatné lyžaře podél lanovky Carosello až v nadm. výšce kolem 3.000 m!
 • moderní přepravní technika
 • snowboarding - nejrozsáhlejší snowpark v italských Alpách
 • bohatá aprés-ski + nákupy v bezcelní zóně Duty Free
 • oblíbené akce Ski Free

 

Zvolte datum v kalendáři
Zvolte datum v kalendáři
 • Civetta Dolomiti Superski - hotel ** v Alleghe cca 2 km od lyžování, skibus u hotelu - Denní přejezd
  denní přejezd Civetta
  autobus, polopenze
  1 termín (od 25.02.)
  7 590 Kč / osobu
Katalog Zasílání novinek
a newsletteru
Objednat
Facebook