Monte Bondone

Nebyla nalezena žádná data.

Monte Bondone

Monte Bondone  (1.184 – 2.090 m n.m.) 

Z Prahy cca 730 km, z Brna cca 780 km

Monte Bondone je sice na italské poměry malým střediskem (pouze 22 km tratí), ale mezi jeho výhody patří snadná dostupnost z brennerské dálnice. Monte Bondone se rozkládá na svazích osamělé špičaté hory Palon, tyčící se v centru údolí řeky Adige, ze které je 360 stupňový výhled přes Dolomity Brenta až na Adamello Presanellu, přes údolí Valle dei Laghi na Lago di Garda a přes údolí Adige na město Trento a na slavné masivy a vrcholky východních Dolomit za ním. Z Palonu pak vede dolů mimo "civilizaci" nejdelší sjezdovka Gran Pista (3,5 km délka) až k dolní stanici Malga Mezavia ve výšce 1.184 m. Lyžařské terény uspokojí méně či středně pokročilé lyžaře, ale nejen je.

 

Skimapa Monte Bondone

 

Celková lyžařská plocha přes 70 hektarů znamená průměrnou šířku sjezdovek 33 metrů, což umožňuje vychutnat si tak rychlou, ale bezpečnou jízdu s dalšími lyžaři v nedohlednu. Přestože Monte Bondone patří k vůbec nejstarším lyžařským střediskům v Itálii, nabízí moderní, pohodlná a bezpečná přepravní zařízení. Během půlhodinky se odtud dostanete do centra Trenta. Pokud patříte mezi lyžaře, kteří se již nabažili rozsáhlých středisek a «světových» sjezdovek, a přestože jste zdatný lyžař, chcete trávit svou dovolenou na klidném místě, společně se svými blízkými, mezi kterými jsou i slabší lyžaři nebo děti, anebo je s vámi vášnivý snowboardista, budete na Monte Bondone spokojeni. Nedaleko sjezdovek leží kotlina Viote, kde nacházejí útočiště milovníci ryzí přírody, do které se mohou vydat na běžkách, sněžnicích nebo skialpinistických lyžích. Na Monte Bondone dokonce můžete vyrazit i s někým, kdo nelyžuje vůbec a kdo před pachtěním se na sjezdovkách nebo ve stopě dává přednost historickým památkám, kultuře, nebo nákupům. 

Proč vyrazit do střediska MONTE BONDONE?

 • velmi oblíbené lyžařské středisko u českých klientů
 • lyžařské tratě pro všechny věkové i výkonnostní kategorie
 • nezapomenutelná lyž. trať „Gran Pista“ = „Velká sjezdovka“ o celkové délce přes 3,5 km se řadí k nejlepším sjezdovkám v italském Trentinu
 • snowpark tj. snowboarding (halfpipe olympijských rozměrů) + boadercross
 • moderní přepravní technika + rozsáhlý systém umělého zasněžování = maximální jistota kvalitního a pestrého lyžování
 • nevelká vzdálenost z ČR (cca 730 km z Prahy) + snadná dostupnost (cca 15 km od dálnice)

FREESTYLE: Snow Park, který byl vybudován na stráních mezi vesnicemi Vason a Varenze, se stal díky svým parametrům místem, které je mezi snowboardovou mládeží nejen z Trentina, ale i zahraniční považováno za místo, kde je dobrá zábava při hudbě a volné atmosféře. Díky super U-rampě se stěnami 5 a půl metru vysokými dosahuje olympijských parametrů a na mnoha railech, skocích a v boardercrossové trati se nenudí ani nejnáročnější jezdci.

Přepravní kapacita: 5.900 osob/hod.

Celková délka lyžařských tratí: 22 km. Modré sjezdovky: 16%. Červené sjezdovky: 56%. Černé sjezdovky: 29%.

BĚŽKY: cca 35 km každý den perfektně upravených a označených běžeckých tratí pro volnou i klasickou techniku se nachází v překrásné přírodě v okolí běžeckého centra Viote, ve výškách okolo 1.565 metrů nad mořem.

OSTATNÍ AKTIVITY: dětské hřiště, sáňkařská dráha, nordic walking, procházka na sněžnicích.

 

Zvolte datum v kalendáři
Zvolte datum v kalendáři
 • Kronplatz Valle Isarco NEJLEVNĚJŠÍ autobusové lyžařské zájezdy - penzion ** Anich v Natzu
  26.-29.12. - Vánoční prázdniny
  autobus, polopenze
  8 termínů (od 26.12.)
  4 680 Kč / osobu
Katalog Zasílání novinek
a newsletteru
Objednat
Facebook