Val di Sole - Peio

Nebyla nalezena žádná data.

Val di Sole - Peio

Funivia+Pejo+3000  sjezdovky  lanovka - val - di - pejo

 

Pejo (1.400 - 2.400 m n.m.)

Z Prahy cca 790 km

Malebné středisko Pejo najdete uprostřed italských Alp v nadmořské výšce okolo 1.000 metrů. Tento lyžařsky i finančně méně náročný areál  je doporučován rodinám s dětmi.  V tomto italském ráji naleznete především pohodu, klid a dostatek prostoru na sjezdovkách, protože největší nápor turistů se soustředí v sousedních ski areálech. Díky neustálé modernizaci přepravních zařízení, umělému zasněžování a cenové dostupnosti byla tato oblast v minulých letech nejvíce navštěvovanou lyžařskou oblastí z celé Itálie. Nad vesnicí Pejo (1.400 m) stojí nástupní stanice nové šestimístné kabinky vedoucí do centra střediska. Tam je cvičná louka s vlekem a lze se odtamtud dopravit muzeální sedačkou na vrchol areálu (2.340 m).
Tady začíná panoramatická sjezdovka lázeňské náročnosti. Poněkud stranou je ještě krátký vlek se slalomem. Od horní stanice kabinky vede zpět do údolí sjezd střídající svižnější úseky s dlouhými, mírnými "cestami". Pejo nabízí 15 km lyžařských sjezdovek ve výšce 1.400 – 2.400 m.n.m. Pejo nabízí se abnormálně pestré a ideální možnosti pro příznivce stále populárnějšího sportu jménem skialpinismus. V současnosti je zde ještě téměř nedotčená vysokohorská příroda v rámci Národního parku Stelvio a doslova dech beroucí panoramata s takovými dominantami jako Monte Vioz či Monte Cevedale.

Středisko Pejo Fonti je známé svými lázněmi s minerálními prameny, přesněji třemi vyvěrajícími termálními prameny – la Fonte Alpina, l’Antica Fonte a la Nuova Fonte.  Tato minerální voda se dá v Itálii také koupit jako balená pod názvem: Acqua minerale naturale Pejo Fonte, Alpina Frizzante.
Kromě dokonale upravených běžeckých tratí  jsou vám k dispozici  dvě ledové plochy na hokej i na bruslení či vyhlášené lázně Pejo Terme jako maximálně příjemná relaxace po náročném lyžařském dni.

Přepravní kapacita: 6.100 osob/hodina
Počet lanovek a vleků: 6
Běžecké tratě: 18 km

Celková délka tratí: 15 km. Modré sjezdovky: 27%. Červené sjezdovky:53%. Černé sjezdovky: 20%

 

Zvolte datum v kalendáři
Zvolte datum v kalendáři
 • Kronplatz Valle Isarco NEJLEVNĚJŠÍ autobusové lyžařské zájezdy - penzion ** Anich v Natzu
  Valle Isarco Natz 3-4 dny lyžování
  autobus, polopenze
  10 termínů (od 14.12.)
  4 443 Kč / osobu
 • Cortina d´Ampezzo 2018 - hotel ** Dolomiti - SLEVA 10% na skipas pro dospělé, pobyt 4 noci
  Lyžování CORTINA -sleva na skipas !
  vlastní doprava, polopenze
  44 termínů (od 06.01.)
  5 400 Kč / osobu
 • Adventní zájezd do Drážďan 02.12.2017 (sobota) - nakupování vánočních dárků a vánoční atmosféra
  Advent Drážďany 2.12. sobota
  autobus, bez jídla
  1 termín (od 02.12.)
  590 Kč / osobu
Katalog Zasílání novinek
a newsletteru
Objednat
Facebook