Dolomiti Superski - Civetta - Alleghe

Nebyla nalezena žádná data.

Dolomiti Superski - Civetta - Alleghe

Civetta je jedno z nejmladším, hojně se rozvíjejících středisek komplexu Dolomiti Superski. Pravidelně zde trénují mezinárodně uznávané lyžařské špičky. Leží uprostřed impozantní krajiny monumentů Civetty a Monte Pelmo. Na západním úpatí Civetty na břehu jezera Alleghe najdeme zdejší turistické centrum, kterým je městečko Alleghe, ve východní části se nachází městečko Selva di Cadore neboli Zoldo. Lyžařský areál Civetta je široce rozprostřen po několika vrcholcích Dolomit a rozprostírají se do všech světových stran.

 

ZDE Skimapa Civetta

ZDE Ceník skipasů Civetta CK KONTAKT zima 2017-2018

ZDE Skimapa Dolomiti Superski

ZDE Ceník skipasů Dolomiti Superski CK KONTAKT zima 2017-2018

 

Lyžaři a snowboardisté využívají expresní sedačkové lanovky a kabinky, při přemístění z údolí do vyšších poloh si mohou cestou užívat pohled na Monte Pelmo, nádherný a majestátní vrchol Civetta a také vrchol Marmolada, i když ledovec na Marmoladě je z této straně očím lyžařů skryt. Celkem 26 vleků a lanovek vede především do oblastí Pecol, Monte Ferlezza a Pra Della Costa. Nejoblíbenější částí je okolí vrcholu Col dei Baldi v nadmořské výšce 1.922 m, kam vede z Alleghe kabinová lanovka a také expresní sedačka. Z tohoto vrcholku se zpět do údolí s Alleghe nachází spleť lyžařských tratí od pozvolných lehkých úseků až po strmé slalomy. Dále je možné sjet po lehké modré části k úpatí hory Monte Fertazza ve výšce 2.100 m, kam Vás vyveze 4-sedačka a odkud zároveň pokračuje červená carvingová plocha směrem do Pesculu. Na Fertazze Vás potěší občerstvení v klasické horské dřevěné chatě. Z vrcholu Col dei Baldi vedou také cesty s výhledem do Palafavery do části Zolda. Stejně tak vrcholek Crep di Pecol ve výšce 1.756 m n.m., na který jezdí 12-místná kabinka, je velmi oblíbený - nabízí černou a celkem pohodovou červenou trať. Další nenáročná červená sjezdovka klesá do údolí ke kryté 4sedačce Col della Grava.

 

Na jižním okraji Dolomit se nachází přibližně 80 km propojených sítí lyž. tratí, které potěší každého milovníka zimních sportů a radovánek. Na západní straně leží na březhu jezera Alleghe stejnojmenné turistické městečko, na východní straně najdeme vesncic Selva di Cadore a Zoldo. Hlavní proudy ski-areálu Civetta jsou protkány expresními sedačkovými lanovkami a kabinkami, vedlejší tratě ještě pamatují i starší přepravní techniku. Při lyžování na Civettě se z jedné strany tyčí Monte Pelmo, z druhé nádherná Civetta, na SZ se objevuje vrchol Marmolady.

Největší ruch je v okolí pahorku Col dei Baldi v nadm. výšce 1.922 m, kam stoupá z Alleghe kabinková lanovka a expresní sedačka. Můžete také sjet kousek po modré barvě k úpatí hory Monte Fertazza (2.100 m), kam Vás vyveze 4sedačka. Na Fertazze stojí horská chata s vybaveným sněhovým barem, jenom se zde zastavit...

Z vrcholu Col dei Baldi vedou cesty s panoramatickým výhledem do Palafavery s červenou sjezdovkou a dále pokračuje do letoviska Zolda, které je druhým centrem Civetty. Zdejším středem je Crep di Pecol v nadm. výšce 1.756 m, kam klienty dostane 12místná kabinka. Z tohoto vrcholku klesá nenáročná červená trať, která lyžaře dovede ke kryté 4sedačce Col della Grava.

Skiareál Civetta je oblíbený resort pro zimní radovánky všech generací a výkonnostních kategorií...

Přepravní kapacita: 33.000 osob/hodina.
Počet vleků: 26 ks.

Lyžařům slouží celkem 30 km běžeckých stop (Selva di Cadore, Zoldo, Alleghe).

Celková délka tratí: 80 km. Modré sjezdovky: 40 %. Červené sjezdovky: 52 %Černé sjezdovky: 8 %.

 

Noční lyžování: 5 km sjezdovka Foppe a Cristelin.
FREESTYLE: Alleghe SuperPark s big airem, doppel-rainbow, kinked-rail, funbos, quarter-pipe.
FREERIDE: rozmanité možnosti pro lyžování mimo sjezdovky.
Lyžařské školy: v Alleghe, Selva di Cadore, Zoldo.

 

Zvolte datum v kalendáři
Zvolte datum v kalendáři
  • Civetta Dolomiti Superski - hotel ** v Alleghe cca 2 km od lyžování, skibus u hotelu - Denní přejezd
    denní přejezd Civetta
    autobus, polopenze
    1 termín (od 25.02.)
    7 590 Kč / osobu
Katalog Zasílání novinek
a newsletteru
Objednat
Facebook