Jižní Tyrolsko

Jižní Tyrolsko nabízí celoroční vyžití pro každého.

Tento malebný italský region jistě stojí za Vaši návštěvu a určitě se do něj i budete rádi vracet - video ZDE.

Rozkvetlé alpské louky, vinohrady, průzračná horská jezera, místní tradice i výborná kuchyně se sklenkou zdejšího vína - kdo by odolal?!

Jižní Tyrolsko (též Jižní Tyroly, německy Südtirol) je italský region mnoha tváří, které Vás vždy potěší. Celý rok nabízí Jížní Tyrolsko plno nezapomenutelných zážitků při sportu, při aktivní dovolené i při odpočinku u lahodného vína. Nejvyšším vrcholem Jižního Tyrolska je Ortler (3.905 m n.m.).

Jižní Tyrolsko to je např. zdolávání Dolomit během léta (světoznámé Tre Cime (video ZDE) a železné cesty Via Ferraty),

lyžování v Dolomitech během zimní sezóny, prohlídky měst (Bolzano, Salurn a další). Mezi návštěvníky Jižního Tyrolska je oblíbenou aktivitou turistika v Alpách díky rozsáhlé síty turistických cest. Velká část této oblasti se nachází v nadm. výšce nad 1.000 m a zdejší alpské spolky vyznačily cca 20.000 km turistických cest, takže každý by si měl najít tu svoji...

Ani kulturní život v Jižním Tyrolsku nijak nezahálí: divadla, muzea, koncerty, výstavy, ochutnávky a gastronomické akce.

Jižní Tyrolsko nabízí širokou škálu ubytovacích kapacit, od penzionů a apartmánů po zámecké hotely, ve kterých můžete "nocovat jako kníže". Region je protkán kostely a kláštery. Dokonce 3 významné kláštery se zabívají také pěstováním, lisováním a prodejem vína. Grappa - to je oblíbený jihotyrolský destilát, kdy právě pro jeho výrobu musejí hrozny pocházet z Jižního Tyrolska. Kdo se chce při turistice "poveselit", ten může vyzkoušet jihotyrolskou vinařskou cestu.

Kdo chce ochutnat vynikající kuchyni Tyrolska - vánoční pečivo s ovocem, rozinkami a oříšky, jahody, jihotyrolský špek, víno a grappu - můžete vyzkoušet např. výčepy na selských statích, které mají velmi dlouhou tradici v kulinářské turistice.

V Jižním Tyrolsku udává takt dechovka, zejména hudební kapely udržují tuto tradici a vystupují v zajímavých pestrobarevných krojích, hlavně při církevních příležitostech.

Během zimy je Jižní Tyrolsko oděno do sněhového hávu a přeje hlavně lyžařům a snbowboardistům. Ve stylu "lyžování od východu až na západ" se odvíjí lyžovačka v regionu Dolomiti Superski, které tvoří 12 lyž. oblastí s cca 1.200 km lyž. tratí, cca 450 vleků a lanovek. Ortlerskiarena s 15 lyž. oblastmi, cca 300 km lyž. tratí, 74 vleků a lanovek. Dále lze zmínit rekreační oblast Tauferer Ahrntal se skiareály Speikboden a Klausberg, jakož i v horné části oblíbené údolí Valle Isarco/Eisacktal s lyž. středisky Rosskopf-Sterzing, Ladurns-Gossensass a Ratschings-Jaufen. Jižní Tyrolsko hostí Světový lyžařský pohár na sjezdovkách Saslong, nebo Gran Risa, Světový pohár ve sjezdu v Gröden a světový pohár v obřím slalomu v oblasti Alta Badia.

Celá rodina se může potěšit při jízdě na saních, oko diváka lze potěšit při mezinárodním festivalu sněhových soch v Innichen/San Candido.

Nemůžeme opomenout důležitou osobu ledového muže "Őtziho", který byl v roce 1991 nalezen v Őtztalských Alpách. Před více než 5.000 lety vystoupil tento muž do ledových výšek Schnalstalského ledovce a zahynul zde. Okolnosti jeho smrti se stále odkrývají. Jeho tělo bylo mumifikované a zmrzlé se svým oblečením a celou výstrojí. Jedná se zcela jistě o archeologickou senzaci z doby měděné. Od roku 1998 si lze mumii Őtziho spolu s dalšími artefakty prohlédnout v jihotyrolském archeologickém muzeu v Bolzanu (Bozen).

Kdo chce prožít aktivní dovolenou na kole, ten může v Jižním Tyrolsku vyzkoušet cca 600 km značených cyklistických stezek malebnými údolími, kolem jabloňových sadů, podél řek i do kopečků... I vysokohorská cyklistika je k "mání", cca 2.500 km v pedálech horského kola. Akce: Dolomiti Superbike, Maratona des Dolomites, nebo Transalp vedoucí impozantní kulisou dolomitických štítů...

Jižní Tyrolsko Vás zve, tak se přijeďte podívat, jak je tady krásně...

 

Zvolte datum v kalendáři
Zvolte datum v kalendáři
  • Kronplatz Valle Isarco NEJLEVNĚJŠÍ autobusové lyžařské zájezdy - penzion ** Anich v Natzu
    26.-29.12. - Vánoční prázdniny
    autobus, polopenze
    8 termínů (od 26.12.)
    4 680 Kč / osobu

Jižní Tyrolsko

Nebyla nalezena žádná data.
Katalog Zasílání novinek
a newsletteru
Objednat
Facebook