Dolomiti Superski - Kronplatz - Terenten

Nebyla nalezena žádná data.

Dolomiti Superski - Kronplatz - Terenten

 

Klienti CK KONTAKT mají SLEVU 5% na skipas KRONPLATZ - Plan de Corones!

Z Prahy cca 650 km

 

Italský skiareál Kronplatz je stále nejprogresivněji se rozvíjejícím se areálem Jižního Tyrolska. Jistota sněhu a super lyžování v Itálii 2018 v moderním konsorciu Dolomiti Superski ve skiareálu Kronplatz – tak to vše, to Vám nabízí jihotyrolské středisko nad údolím Pusteria, které je populárním cílem lyžařů na severním okraji Dolomit.
 
 
NOVINKA:
- nová ultra-moderní kabinková lanovka (gondola) "Belvedere" (rychlost cca 6 m/s, přepravní kapacita cca 3.300 os./hod., až 15 osob přepraví jedna kabinka (9 sedících + 6 stojících) a bezplatné Wi-Fi ve všech kabinkách!!!
- rozšíření tratí Alpen ski slope + nové varianty a tratě v části Ried + modernizace zařízení na výrobu technického sněhu
 
K dispozici je nová supermoderní kabinová lanovka Alpen Connectiong na straně od Olangu/Valdaora s Wi-Fi připojením nejen ve stanici, ale i během jízdy.
 

NOVINKA sezóny 2015: známý italský horolezec Reinhold Messner otevřel koncem července v jihotyrolském středisku Kronplatz muzeum tradičního horolezectví Reinhold Messner (Trad Adventure Alpinism). Světoznámý Reinhold Messner zde otevřel své šesté a prý poslední horské muzeum realizované britskou architektkou a designérkou Zaha Hadid - MMM (Messner Mountain Museum) Corones.

Vrchol zvaný Kronplatz - Plan de Corones nad údolím Pusteria je populárním cílem lyžařů na severním okraji Dolomit. Přístup na vrchol pomocí lanovek je celkem ze tří údolí. Kronplatz je typický svým vrcholem se zvonem Concordia. Na vyvýšeném podstavci tohoto gigantického zvonu na vrcholu Kronplatz jsou znázorněny nejznámější vrcholové partie včetně nejvyšší hory Dolomit - Marmolada. 

 

Přepravní kapacita: cca 69.800 os./hod.
Počet vleků: 31 ks.
Lyžařům slouží celkem 116 km tras (nejdelší sjezdovka Ried 7 km).

Modré sjezdovky 49 %. Červené sjezdovky 26 %Černé sjezdovky 25 %.

Běžkování: 200 km tratí: trasy kolem údolí Antholzer Tal (konají se zde mezinárodní soutěže), Gsieser Tal, nová výšková stopa na Würzjochu ve výšce 2.000 m n. m.

FREESTYLE: východní svah s U rampou postavenou podle požadavků FIS
FREERIDE: doporučujeme sjezdy z vrcholu Lavarellaspitze (3.000 m)
Lyžařské školy a snowboardové školy: Kronplatz/Bruneck

Aprés-ski: snowtubing (Reischach), sáňkařské dráhy, muzeum o životě Ladinů (St. Martin in Thurn).

Přístup na vrchol pomocí lanovek je možný celkem ze tří údolí. Na slunném vrcholu si vybere opravdu každý, nenároční lyžaři začátečníci i vyznavači extrémních adrenalinových sjezdů (např. 5km černá trať Sylvester do Brunecku (Brunico) a nově i Hernegg a červený Riedl vedoucí na Olang). Více než 100 km sjezdovek je uměle zasněžováno více než 200 moderními sněžnými děly. Díky husté síti vodních děl a profesionální péči o sněhovou pokrývku na Kronplatze, díky tomu může být často lyžařská sezóna ukončena až ke konci dubna a v celkově se může Kronplatz pochlubit více než 130 lyžařskými (a snowboardovými) dny…
 
Jistě velmi pozitivně s v případě Kronplatzu musí ohodnotit zdejší dobrá dopravní dostupnost, dlouhé, přehledné a místy až neuvěřitelně široké lyž. tratě, vybavení pohodlnými kabinkovými a moderními lanovkami, dále výborná a profesionální každodenní úprava lyžařských tratí včetně poctivého zasněžování. Jako důkaz nádherného lyžování v Itálii 2016 je zdejší neustálá modernizace přepravní techniky + nová 10místná vyhřívaná kabinka Ried z obce Percha + nový přestupní terminál tj. z vlaku přímo do lanovky. Dále lze uvést novou 8místnou kabinovou lanovku Miara místo původní kabinky...

 

The Black Five = 5 černých tratí, které Vás prověří...

Skiresort Kronplatz je jednou z mála lyžařských oblastí v Alpách, které se mohou pochlubit až 5 černými sjezdovkamiSylvester, Herrnegg, Pre da Peres, Erta a Piculin.
 

Kronplatz je garance upravených lyž. tratí a sjezdovek!

 
Se svými 116 km sjezdovek a s 31 vleky a lanovkami na nejmodernější a nejvyšší úrovni je 2.275 m vysoký Kronplatz/Plan de Corones ideálním místem pro náročné lyžaře a snowboardisty. Svůj prostor k vyžití si zde ale najdou i začátečníci a úplně malí lyžaři. Zdejší dětské parky poskytují dětem pestrou a rozsáhlou zábavu spolu s profesionálním programem lyžařských škol.
Kdo se rád odevzdává slunečním paprskům, ten si může užít nekonečné lyžování do tří světových stran a neodolatelnou slunečnou náhorní plošinu na vrcholku Kronplatzu.

Italský skiareál Kronplatz, který je bohatě pokryt sněhovými děly, je Vaší jistotou nádherné sněhové pokrývky. 
 
I při nedostatku přírodního sněhu na Kronplatzu, když teplota klesne pod cca -5°C, tehdy jsou zdejší tratě hbitě zasněžovány a lyžovat se dá téměř všude na 100%. Italský Kronplatz patří mezi sněhově nejspolehlivějším skiareálům v Alpách - v samotných okrajích sezóny od konce listopadu do přibližně poloviny dubna.
 
V loňské lyžařské sezóně na Kronplatzu přibyla 7km červená trať Ried s novou kabinkovou lanovkou z obce Percha, díky které se celý masív stal přístupný i ze železnice a vypadá to, že i letos se na zde objeví nově vybudované sjezdovky... 
 
Vaše lyžování na Kronplatzu (Plan de Corones) v oblasti Dolomiti Superski je velmi příjemné, snadné a pohodlné. Moderní a pro všechny příznivce zimních sportů zdarma (bez hrazení nějaké kauce) čipové karty pro všechny skipasy umožňují automatický a pohodový přístup k vlekům a k lanovkám.

Znamená to příjemný a bezdotykový průchod turnikety u vleků – nezávisle na tom, jestli se jedná o skipas pro Kronplatz nebo o nadregionální skipas, denní kartu, týdenní kartu nebo sezonní skipas. Čipové karty automaticky otvírají vstupní zařízení. Už nevisí venku na oblečení, nemusí se vytahovat, označovat nebo někam vkládat. Ruce zůstanou volné a teplé, schované v rukavicích.
 
Trať Ried = nejdelší sjezdovka Kronplatzu klesá ve své dolní polovině do červeného sklonu a záverečný hang je jestě strmější. Tento těžší úsek bude možné objet po nově vybudované trati Freiselberg. Celá sjezdovka pak končí nedaleko železniční stanice u obce Percha na SV hory. Do kabinkové lanovky se nastupuje přímo ze železničního nástupiště, ve vlaku je možno mít na nohou přaskáče a držáky na lyže jsou zde samozřejmostí...Tento unikátní vlak projede celým údolím Val Pustertal a zastavuje cca každých 5 minut. Jako lístek slouží karta s názvem SkiMobileDolomites, kterou lze užít pro vlak, na skibusy i na veřejné autobusy v okolí Kronplatzu, v regionu Hochpustertal/Alta Pusteria a Tauferer Ahntal/Valli di Tures e Auria. Její cena je přibližně 6 Euro na týden nebo 4 Eura na 2 dny - více info přímo na místě.
 
Nová 1,3km modrá trať s názvem Lorenzi se potáhne podél kryté 6sedačky Arndt, její sklon bude cca 25% a přibližně 46 m trať by měla uspokojit každého...
 
Nespornou výhodou na Kronplatzu jsou široké lehké modré tratě na východně orientovaném svahu směrem na Olang, celkem dlouhé červené sjezdy a strmé nejtěžší černé sjezdovky. Hojně je na jižním svahu využívána modrá sjezdovka z vrcholu do sedla Furkelpass, kdy z právě z Furkelpassu se lze na lyžích dostat po červeném úseku Col Toron a dále po modré trati Miara dojet až do St. Vigilu. Rychle si svoji oblibu jistě získá i nově vybudovaná 7km červená trať Ried, která je oficiálně otevřená od půlky prosince 2011 vedoucí z vrcholu směrem na Olang.
 
Lyžařský areál Kronplatz disponuje opravdu moderní přepravní technikou – celá hora je vybavena většinou kabinkovými lanovkami, kdy 3 z nich – Gipfel, Ried a Marchner – jsou dokonce vyhřívané. Novinkou je pohodlný a jednoduchý přestup ze železniční stanice (přímo z nástupiště) jménem Percha na severovýchodě hory do nově vybudované kabinové lanovky Ried.
 
Co se týče návštěvnosti ve ski-areálu Kronplatz, během týdne zde potkáme hodně lyžařů a návštěvníků ze zahraničí, v neděli zde lyžují i místní a východní a jižní svahy mohou být opravdu plné.
 
Na vrcholu Kronplatzu je nádherný obří zvon Concordia, který se každý den rozhoupe a rozezní.
 
A co lze dělat ve ski-areálu Kronplatz kromě lyžování? Italský ski-resort Kronplatz nabízí více než 200 km perfektně upravovaných běžeckých tratí – nejvyhledávanější tratí je běžecká stopa údolím Gsiesetal, kde se každoročně pořádá světoznámý závod Gsieser Knödelmarathon, který kombinuje běžecké lyžování s tzv. jihotyrolskou hostinou, kdy penziony a restaurace umístěné v blízkosti běžecké trasy nabízejí hladovým závodníkům pochotky na téma "knedlík" - místní kulinářskou pochoutku na mnoho způsobů...
 
Milovníkům běžkování v Alpách se dá doporučit i vedlejší údolí Antholzertal okolo stejnojmenného jezera. Dále se můžete věnovat sáňkování, posedět v horské hospůdce nebo např. navštívit nádherný historický Brunech (Brunico)….

Vrchol zvaný Kronplatz - Plan de Corones nad údolím Pusteria je populárním cílem lyžařů na severním okraji Dolomit. Přístup na vrchol pomocí lanovek je celkem ze tří údolí. Kronplatz je typický svým vrcholem se zvonem Concordia. Na vyvýšeném podstavci tohoto gigantického zvonu na vrcholu Kronplatz jsou znázorněny nejznámější vrcholové partie včetně nejvyšší hory Dolomit - Marmolada.

 

 

 

 

 

Zvolte datum v kalendáři
Zvolte datum v kalendáři
  • Civetta Dolomiti Superski - hotel ** v Alleghe cca 2 km od lyžování, skibus u hotelu - Denní přejezd
    denní přejezd Civetta
    autobus, polopenze
    1 termín (od 25.02.)
    7 590 Kč / osobu
Katalog Zasílání novinek
a newsletteru
Objednat
Facebook