Dolomiti Superski - Valle Isarco Gitschberg

Nebyla nalezena žádná data.

Dolomiti Superski - Valle Isarco Gitschberg

Val di Isarco (Valle Isarco) - Eisacktal (1.067 - 2.512 m n.m.)

Z Prahy cca 630 km

Valle Isarco představuje snadno dostupnou lyžařskou oblast na západním okraji Dolomit - cca 7 hod. jízdy z Prahy. Sportovní dění se zde soustřeďuje do středisek Plose, Gitschberg a střediska Jochtal/Vals. Dominantou tohoto ski-areálu je nejdelší upravovaný jihotyrolský sjezd do údolí - 9 km černá sjezdovka Trametsch s převýšením 1.500 m. Jen těžko lze v Jižním Tyrolsku najít jinou destinaci, kterou by Česi tolik milovali a opakovaně s jistotou navštěvovali, jako je právě Valle Isarco. Levné lyžování v Itálii nedaleko České republiky, to je právě lyžařský areál Valle Isarco s horou Plose (2.645 m n.m.) čnící nad Brixenem. Právě díky svojí relativně snadné přístupnosti a díky výrazným lyžařským kvalitám se sem Češi tak rádi vrací. Nástup na kabinovou lanovku je od sjezdu z brennerské dálnice přibližně 8 km!

ZDE Skimapa Valle Isarco

ZDE Skimapa Gitschberg-Jochtal

Přepravní kapacita: 38.000 osob/hod.
Celková délka sjezdovek: 110 km. Modré sjezdovky: 17%. Červené sjezdovky: 63%. Černé sjezdovky: 20%.

 

 

Snowpark pro milovníky snowboardingu najdeme nad kabinovou lanovkou ve Val Croce, fun-park (boader-land, U-rampa, fun-box atd.). Moderní lanovky Vás dopraví na vrchol Gitschberg, který je vyhledáván především pro svou širokou sjezdovku vhodnou obzvláště pro carvingové sjezdy.

Valle Isarco představuje snadno dostupnou lyžařskou oblast na západním okraji Dolomit - cca 7 hod. z Prahy. Sportovní dění se zde soustřeďuje do středisek Plose a nově vybudovanému propojení skiareálů Gitschberg - Jochtal.

Nejoblíbenější středisko Plose se nachází nad městem Brixen. Dominantou tohoto ski-areálu je nejdelší upravovaný jihotyrolský sjezd do údolí - 9km černá sjezdovka Trametsch s převýšením 1.500 m, který se vine z vrcholu Plose do horské vesničky St. Andrea. Tato legendární sjezdovka je pojmenovaná podle místního potoka a startuje v bezlesé partii Plose a je vyhledávanou lahůdkou v celkovém alpském měřítku. Vrchol je nám zpřístupněn z údolí kabinkovou lanovkou a 2 lanovkami sedačkovými, podél nichž se Trametsch směle po celé délce vine...

Údolí Eisacktal se středověkým městem Brixen (Bressanone) představuje oblíbené výletní místo současného papeže Benedikta XVI. Toto údolí je dosti hluboko situované, proto okolní svahy poskytují nadprůměrné převýšení, i když, pravda, absolutní nadm. výška cca 2.500 m není zak tak závratná...

Snowpark pro milovníky snowboardingu najdeme nad kabinovou lanovkou ve Val Croce, fun-park (boader-land, U-rampa, fun-box atd.). Moderní lanovky Vás dopraví na vrchol Gitschberg, který je vyhledáván především pro svou širokou sjezdovku vhodnou obzvláště pro carvingové sjezdy. 

Lyžařské středisko Plose najdeme v regionu Jižní Tyrolsko – Meransen/Brixen/Vals, které vedle super lyžování představuje také oblíbený cíl pro náruživé běžkaře. Zdejších 40 km tratí určitě uspokojí i ty nejnáročnější. V samotném středisku Plose lyžařům doporučujeme vyzkoušet oblíbenou 9 km dlouhou sjezdovku Trametsch.

Oficiálně nejdelší jihotyrolská trať Trametsch, která se rozprostírá ve ski-areálu Plose, se spouští ze širokých plání. Tato nejdelší sjezdovka Trametsch prochází všemi partiemi skiresortu a se svým převýšením cca 1.400 m je vskutku úctyhodná. Hlavně její střední část s krytou 4sedačkou je neobyčejně vyhledávaná, náročnější lyžaři si bychutnají sportovní sklon této pasáže, ti méně zdatní ocení vysokou prostornost a šířku této trati. Lesní partie Trametsche se také příjemně vlní a jsou obohaceny lehkými terénními nerovnostmi a klopenými zatáčkami. Z holého vrcholku Plose trať Trametsch startuje svižně červeně a celá horní 1/3, která vede podél 4sedačky Schoboden, má charakter modré trati. Zdejší jediná 200m partie dosahuje sklonu cca 38%, odkud se táhne 300m rovinka. Za rovinou se odděluje odbočka kolem horní stanice 4sedačky Trametsch, odkud pokračuje lesním průsekem, kde místy trať působí jako široká dálnice. V níže položených částech sjezdovky Trametsch začíná trať kličkovat v nádherné serpentiny, ve kterých výrazně zužuje. Před finálním dojezdem sklon pomalu polevuje a míří k nástupní stanici kabinky u hlavního parkoviště, pokladen a moderní půjčovny sportovního vybavení.

Plose patří do lyžařského regionu v údolí Val di Isarco, které je součástí rozsáhlého lyžařského konsorcia Dolomiti Superski s celkem cca 1.200 km tratí! Ski-areál Plose nabízí vynikající lyžování v Itálii, moderní přepravní kapacity a profesionálně upravované lyžařské tratě, dále rozsáhlé umělé zasněžování po celou zimu. Snowboardisté ocení snowpark závodních parametů ve Val Croce. Není tu nuda ani po lyžování - u dolní stanice kabiny na St. Andrea se pořádají různé společenské aprés-ski akce... Nedaleké město Brixen (Bressanone), známé díky exilu K. H. Borovského, je plné krásné architektury (jedinečné gotické fresky), sakrálních staveb (bývalý knížecí a papežský hrad – dnes diecézní muzeum betlémů), Aqua-aréna, obchody, restaurace atd.

 

ZDE Skimapa Plose

 

Přepravní kapacita: 15.300 osob/hodina. Počet vleků a lanovek: 11 ks. Běžkování: 40 km tratí

Celková délka sjezdovek: 42 km. Modré sjezdovky: 18%. Červené sjezdovky: 63%Černé sjezdovky: 19%.

Snowboard/FREERIDE: Boarderland – washboard, slidy, jumpy, fun box, table top.
Lyžařské a snowboardové školy: skupinová i individuální výuka.

Nedaleká lyžařská střediska: Gitschberg - Jochtal/Vals, Helm, Kronplatz (s černou sjezdovkou Silvestr)

 

ZDE Ceník skipasů Valle Isarco Gitschberg-Jochtal CK KONTAKT zima 2017-2018

ZDE Skimapa Klausberg a Speikboden

 

Zvolte datum v kalendáři
Zvolte datum v kalendáři
 • Kronplatz Valle Isarco NEJLEVNĚJŠÍ autobusové lyžařské zájezdy - penzion ** Anich v Natzu
  1.2.- 5.2. super lyžování na 3 dny
  autobus, polopenze
  6 termínů (od 01.02.)
  4 540 Kč / osobu
 • Civetta Dolomiti Superski - hotel ** v Alleghe cca 2 km od lyžování, skibus u hotelu - Denní přejezd
  denní přejezd Civetta
  autobus, polopenze
  1 termín (od 25.02.)
  8 250 Kč / osobu
 • Cortina d´Ampezzo autobusem - hotel ** Dolomiti - SLEVA 10% na skipas pro dospělé
  1.-5.2. Cortina sleva 10% skipas
  autobus, polopenze
  3 termíny (od 01.02.)
  4 831 Kč / osobu
 • Santa Caterina, Bormio, Livigno, 4 dny lyžování autobusem, hotel pouze 500 m od sjezdovky
  26.1.-31.1. hotel 500 m od lyžování
  autobus, polopenze
  1 termín (od 26.01.)
  7 260 Kč / osobu
Katalog Zasílání novinek
a newsletteru
Objednat
Facebook