Alta Valtellina - Bormio - Semogo

Nebyla nalezena žádná data.

Alta Valtellina - Bormio - Semogo

Bormio (1.225 - 3.017 m n.m.)

Z Prahy cca 735 km

Vyhlášené italské lyžařské středisko Bormio, které pravidelně hostí závody Světového poháru v alpském lyžování. 

Po severozápadním svahu vrcholu Cima Bianca (3.012 m n.m.) vedou sjezdovky všech obtížností - pohodové lyžování v Itálii na plošších svazích v horní partii, ostřejší sklon začínájící na metě 2.600 m, závodní Bimbi al Sole pro milovníky obřích carvingových oblouků – zkrátka mnoho příležitostí libovolně kombinovat dle vlastních lyžařských dovedností. Bormio reprezentuje světoznámé lyžařské středisko, které se do historie zapsalo pořádáním Mistrovství světa v alpských disciplínách v roce 1985 a v roce 2005.

 

ZDE Skimapa Bormio Alta Valtellina

ZDE Ceník skipasů Bormio - Santa Caterina - San Colombano zima 2016-2017

 

Tím hlavním lákadlem, kterým Bormio přitahuje každoročně tisíce Čechů, jsou místní perfektně upravované tratě. Svahy Cima Bianca nabízejí nádherný sjezd vedoucí z vrcholu až na úpatí hory k městu Bormio. Na této převážně červené sjezdovce o celkové délce cca 10 km s převýšením 1.780 m si přijdou na své lyžaři začátečníci i skuteční zkušení "jezci". Na druhou stranu nejtěžší sjezdovka nazvaná Betulle, ta dosahuje délku 1,4 km s celkovým převýšením cca 400 m. Pro opravdové lyžařské náruživce doporučujeme trať Stelvio, což je závodní sjezdovka ve sjezdu mužů. Obecně lze říci, že ve ski-areálu Bormio najdete široké a mírnější svahy, také spíše technické pasáže závodní tratě v nižších patriích.

Ski-areál Bormio tj. vynikající lyžování v Itálii, protože nabízí sjezdové tratě všech náročností, dokonce převýšení takřka 1.800 m s originální ojedinělou více než 10km tratí, Bormio poskytuje dostatečný prostor pro lyžování i snowboarding, lyžování ve volném terénu, skialpinismus a nepřeberné možnosti aprés-ski aktivit...Mezi Bormiem a Livignem, tedy v samotném srdci rozsáhlého ski-resortu Alta Valtellina, se nachází údolí Val di Dentro, ve kterém najdeme známé horské vesničky Isolaccia, San Carlo a Premadio. Stejně tak nedaleký lyžařský areál San Colombano je velmi technicky vybavený, a láká proto mnoho milovníků lyžování a snowboardingu. Díky zprovoznění lyžařského areálu Val di Sotto/Ogu je silnou konkurencí právě pro nedaleké Bormio i Livigno.

Město Bormio leží v nadmořské výšce 1.220 m a najdeme ho v samotném srdci Alta Valtelliny. Právě díky svojí ideální poloze sehrálo Bormio důležitou úlohu v dějinách a drželo zásadní úlohu a klíčovou roli v komunikaci a transportu přes Alpy. Historické jádro starobylého Bormia se pyšní úzkými dlážděnými uličkami a paláci. Dovolená v Bormiu může být zpestřená o vstup do termálních lázní -městský termální bazén s teplotou 38-41 st. Celsia - ideální odpočinek po lyžovačce...

Celková délka tratí: 50 km. Modré sjezdovky: 40% Červené sjezdovky: 50% Černé sjezdovky: 10%.

Přepravní kapacita: 19.100 osob/hod.
Počet lanovek a vleků: 17.
Běžkování: osvětlená trasa v Alú 

 

Proč vyrazit do střediska Bormio...?

- velmi oblíbené lyž. středisko mezi českými lyžaři

- pravidelně hostí Světový pohár v alpském lyžování

- sjezdové lyž. tratě všech obtížností: cvičné svahy pro děti i např. 10km sjezd z vrcholu Cima Bianco (3.012 m n.m.) s úctyhodným převýšením 1.780 m!

- pohodové volné terény a sjezdy pro děti i náročné tratě pro zkušené lyžaře a snowboardisty

- noční lyžování za umělého osvětlení

- adrenalinová 4km trať Stelvio s převýšením 300 m

- snowboarding (snowpark)

- bohatá aprés-ski (např. wellness a termální lázně, malebné centrum Bormia – pěší zóna ideální na procházky)

 

Zvolte datum v kalendáři
Zvolte datum v kalendáři
  • Civetta Dolomiti Superski - hotel ** v Alleghe cca 2 km od lyžování, skibus u hotelu - Denní přejezd
    denní přejezd Civetta
    autobus, polopenze
    1 termín (od 25.02.)
    7 590 Kč / osobu
Katalog Zasílání novinek
a newsletteru
Objednat
Facebook