Lago di Garda - Nago

Nebyla nalezena žádná data.

Lago di Garda - Nago

Nádherné italské jezero Lago di Garda

Pamětihodnosti, které stojí za shlédnutí: Riva del Garda, Limone - lodí z Rivy, Malcesine - lanovka na Monte Baldo, Sirmione s hradem a termálními lázněmi, Lago di Tenno, Lago di Ledro. Torbole doporučujeme jako výborné místo na surfování.

Lago di Garda neboli Gardské jezero je největší italské jezero, které najdeme na severu Itálie mezi Pádskou nížinou a Alpami, v regionu Trentino-Alto Adige, Veneto a Lombardie. Jezero Lago di Garda v nadmořské výšce 65 m má rozlohu cca 370 km². Je dlouhé 52 km a široké 17 km. Průměrná hloubka 136 m a maximální hloubka 346 m. Toto jezero vzniklo po poslední době ledové činností tzv. Etschského ledovce, jehož stopy se dodnes velmi výrazně zachovaly.

Severní úzká část jezera připomíná fjord, který je obklopen až 2.000 vysokými hřbety. Jižní a širší partie je tvořena zbytky morénových uskupení. Jedinečná mnohotvárnost zdejší krajiny spolu se středozemským rázem klimatu zapříčinily vysokou bohatost místní flóry (rozmarýn, routa, oleandr, řídce i palmy, olivovníky, cedry apod.) a fauny (orel skalní, potápka, racek středomořský atd.). V okolí jezera se dají sledovat na severu vinice, kde se pěstují známé odrůdy (např. Merlot, Cabernet Franc, Cabernet Sauvignon) a na jihu s teplejším klimatem též citroníky a olivovníky.

Okolí Lago di Garda je velmi rozmanité: zatímco na západním břehu se zvedají osamocené štíty Alto Garda Bresciana, východní břeh je ve stínu 60 km linky hor masívu Monte Baldo (Cima Valdritta, 2.218 m n.m.), která převyšuje Lago di Garda o více než 2 km. Na SZ jezera se tyčí nejvyšší horstvo – Gardské hory (Monte Cadria, 2.254 m n.m.). Panuje zde podnebí středomořské - mediteránní a díky teplému větru (tzv. Ora) vane nad jezerem v odpoledních hodinách čerstvý vítr, který je ideální pro milovníky windsurfingu. Mezi další oblíbené zdejší sporty lze zařadit např. cykloturistiku, vysokohorskou turistiku, zajištěné cesty Via Ferraty, Nordic Walking, trekking, paragliding, plachtění, motorové čluny, vodní sporty, na stezkách v okolí jezera in-line bruslení a horská kola apod.

Mezi největší města na břehu Lago di Garda patří Desenzano del Garda, Riva del Garda a Saló. Dalšími známými letovisky jsou zde Riva del Garda, Sirmione, Malcesine, Torbole, Limone sul Garda, Bardolina, Torri del Benaco a další. Na jezeře je hojně rozvinutá lodní doprava. Přístavy pro okružní výletní lodi jsou v Riva del Garda, Malcesine, Torbole, Campione, Gargnano, Moniga del Garda apod.

Doporučujeme navštívit největší italský zábavný park Gardaland nedaleko města Peschiera del Garda a nádherný aquapark Cavour ve městě Valeggio.

Milovníci historie a nádherné architektury jistě ocení městečko Malcesine se středověkým hradem Scaligero, dále např. město Sirmione a jeho středověký hrad Rocca Scaligera a římské ruiny na cípu poloostrova Riva del Garda.

 

Zvolte datum v kalendáři
Zvolte datum v kalendáři
  • Kronplatz Valle Isarco NEJLEVNĚJŠÍ autobusové lyžařské zájezdy - penzion ** Anich v Natzu
    26.-29.12. - Vánoční prázdniny
    autobus, polopenze
    8 termínů (od 26.12.)
    4 680 Kč / osobu
Katalog Zasílání novinek
a newsletteru
Objednat
Facebook