San Benedetto del Tronto

Nebyla nalezena žádná data.

San Benedetto del Tronto

SanBenedetto(8)velkypalmy

San Benedetto del Tronto

Palmová riviéra je souhrnný název pro jaderské pobřeží v širokém okolí severně a jižně v okolí města San Benedetto del Tronto (video ZDE), na rozhraní krajů Abruzzo a Marche, přibližně 100 km jižně od města Ancona. Svým název má odvozen od dlouhých nádherných alejí palem, které lemují mořské pobřeží i komunikace podél hotelů. Jsou nezbytnou okrasou tohoto regionu a zároveň poskytují životodárný stín během dní parna a horka.

Díky této největší koncentraci palem v Evropě získává tento region exotický ráz a společně s širokými písečnými plážemi a čistým mořem je zárukou Vaší spokojené dovolené.

Nadšence a milovníky historie nadchnou místní poklady kultury a architektury - např. poutní místa Františka z Assisi, architektura v Ascoli Piceno. Zdejší zajímavostí je beze sporu i pěstování lanýžů ve zdejších dubových hájích spolu s ochutnávkou místního výborného vína a specialit vynikající italské kuchyně.

Na pláži v San Benedetto del Tronto (video) je kromě opalování a slunění k vidění čilý ruch - sportovci je věnují vodním sportům plážovému volejbalu, plachtění apod., děti si užívají hojné dětské koutky na pláži. Občerstvit se je možné se v kavárnách a restauracích podél promenády.

Těm, kteří vyhledávají osvěžení i zábavu pod pálícím sluncem, lze doporučit oblíbenou atrakci aqua-park - např. v San Benedetto del Tronto.
Z celé Palmové riviéry je možné se kochat pohledem na nejvyšší italský hřeben Gran Sasso d´Italie, který je konce května pokrytý sněhem.

Benedetto

Zvolte datum v kalendáři
Zvolte datum v kalendáři
  • Civetta Dolomiti Superski - hotel ** v Alleghe cca 2 km od lyžování, skibus u hotelu - Denní přejezd
    denní přejezd Civetta
    autobus, polopenze
    1 termín (od 25.02.)
    7 590 Kč / osobu
Katalog Zasílání novinek
a newsletteru
Objednat
Facebook