Siófok

Nebyla nalezena žádná data.

Siófok

siofok 2  2  balaton plaz

Balaton

Levná dovolená v bungalovech nebo v hotelu u jezera Balaton: Balaton a jeho okolí je bezesporu nejznámější a nejnavštěvovanější region Maďarska, představuje zároveň největší jezero Střední Evropy o celkové délce cca 77 km a je cca 1,5 km široké v jeho nejužším místě. Voda v tomto jezeře je v létě příjemně teplá, mívá teplotu cca 22ºC, je čistá a zdejší koupání je bezproblémové a bezpečné při dodržování všech pravidel bezpečnosti. Jezero Balaton není příliš hluboké - cca max. 3 m, takže se lze potápět až na dno. Vodní hladina je obvykle klidná, v létě může vát mírný vítr, což jsou ideální podmínky pro surfování, jízdu na šlapadlech, vodních lyžích apod. Plachtění na jezeře Balaton je jedním z nejrozšířenějším vodních sportů hned vedle plavání.

Vzhledem k nevypočitatelným větrným proudům je důležité vždy dodržovat bezpečnostní zásady (znát aktuální předpovědi počasí, respektovat větrnou signalizaci, nepodceňovat letní bouřky, mít na plachtě správné oblečení, obuv a opalovací krém apod.). Milovníky rybaření potěší zdejší bohaté úlovky, lovci zážitků jistě v přístavu ocení půjčovnu lodí nebo vyhlídkové plavby po jezeře. Na severním i jižním břehu Balatonu lze navštívit velké množství pláží. Na několika místech lze využít bazény, tobogány, plážový volejbal i animační programy. Mnoho zdejších pláží bylo oceněno tzv. Modrou vlajkou - cena, která zaručuje čistotu a kvalitu pláže. Vedle vodních sportů lze zde provozovat turistiku i cyklo-turistiku v nádherné oblasti Balatónského národního park - blatenská cyklistická stezka dlouhá cca 210 km. Doporučujeme perlu Balatonu - Tihaňský poloostrov, který je bohatý na geografické, geologické i přírodovědecké krásy. Dále lze navštívit nedalekou jeskyni Lóczy s rozsáhlou krápníkovou výzdobou. Geologickou historii tohoto regionu Vám objasní v muzeu Hegyestü s ukázkou nádherných čedičů. Jízda na koni nebo bravurní koňská představení se také jistě postarají o Vaši dobrou zábavu. Série koncertů pod širým nebem, bohaté kulturní a folklórní akce, divadelní představení, rytířské turnaje na hradě Sümeg spolu se středověkým hodováním, ukázky tradičních maďarských řemesel, dobrodružný park Serpa v Balatonfüzfő (lezecká stěna, lukostřelba, sjezd na visutém laně apod.), bobová dráha s celoročním provozem, diskotéky, Nordic Walking, 18-jamková golfová hřiště a mnoho dalšího na Vás čeká v kraji kolem překrásného jezera Balaton.

Přijeďte objevit tento krásný kraj a budete se sem rádi vracet...

Siófok
Je největším z balatonských letovisek. Akvárium se žraloky v Korálovém akváriu je největší svého druhu v Maďarsku. Na pláži Nagy, jinak též "Velká pláž" Siófoku, se zčasto pořádají za letních večerů přístupné koncerty. Podél Zlatého a Stříbrného pobřeží je řada ještě "vybavenějších" míst ke koupání, kde se platí vstupné. Na různých místech podél jezera, včetně pláže Nagy, kde si můžete pronajmout pramičku nebo plachetnici.

Zážitkové lázně Galerius
Zážitkové lázně a wellness Galerius v Siófoku byly zprovozněny v září 2006. Poskytují odpočinek a relax pro všechny věkové skupiny. Lázně pojmenované po římském císaři Galeriovi s celoročním provozem připomínají atmosféru římských lázní, vyzařují radost ze života.

V roce 2009 byla zprovozněna 2 nová oddělení:
1. Podzemní saunový svět
    * obrovská finská sauna, tepidárium, jacuzzi, solná jeskyně postavená ze solných cihel ze solného dolu Parajd a Himaláje, kabina s mořským vzduchem, ledopád, zážitkové sprchy, speciální světelné efekty, vitamínový bar

2. Venkovní termální sedací bazén
Ve venkovním termálním bazénu mohou hosté koupaliště využívat blahodárné účinky oblíbené termální vody z Nagyberényu i během zasněžených zimních měsíců. Bazén je vybaven se zážitkovými prvky, masážními tryskami krku a šíje, perličkové masážní lehátka a pod.

Termální voda vyvěrající z hloubky 1.091 m (15 km od města Siófok) je vhodná pro léčení pohybového ústrojí, ženských a urologických onemocnění, kožních problémů, rekonvalescenci úrazových stavů a po ortopedických operacích. Voda je sodíkově-chloridově-jodidového charakteru s obsahem síry.

Doporučuje se pobyt ve vodě častěji ale na kratší dobu.

Indikace
    * poruchy pohybového ústrojí
    * chronický revmatismus - reumatoid arthritis (bolesti a zánětlivé stavy svalů - myalgie, myositis), Bechtěrevova nemoc (spondyllarthritis ankylopeetica)
    * interní onemocnění - vysoký krevní tlak (hypertonie), cukrovka (diabetes mellitus), nemoci dýchacího ústrojí (laringitida, pharingitida, bronchitida)
    * ženské nemoci - záněty vnějších pohlavních orgánů (vulvovaginitis), zánět dělohy (parametritis), zánět vaječníků (adnexitis), menstruační potíže (dysmenorrhea)
    * urologické nemoci - zánět močovodu (ureotritis), zánět močového měchýře (cystitis), zánět prostaty (prostatitis), zánět varlat (orchitis)
    * kožní choroby - lupénka (psoriasis), seborrhea, ekzémy, alergické záněty
    * rekonvalescence a rehabilitace po úrazech
    * rekonvalescence a rehabilitace po ortopedických operacích

Kontraindikace
    * dekompenzované srdeční choroby, neléčený vysoký krevní tlak, nemoci krčních žil, astma, zhoubné nádory, horečnaté stavy, infekční kožní choroby, hnisavé stavy, těhotenství (první 3 měsíce v žádném případě)

Aquapark, Zážitkové lázně
Souhrnná rozloha vodní plochy je 650 m2 se 7 bazény, z toho 5 bazénů se nachází v zážitkové části.
    * sedací bazén s teplou termální vodou z Nagyberényu - rozměr 7,4 x 9,7 m, hloubka 0,9 m, teplota 37 ° C
    * venkovní bazén s teplou termální vodou z Nagyberényu - hloubka 0,9 m, teplota 36 ° C
    * dětský bazén se zážitkovými prvky - rozměr 7,4 x 9,7 m, hloubka 0,3-0,5 m, teplota 33 ° C
    * zážitkový bazén se zážitkovými prvky a tobogánem - plocha 344,4 m2, hloubka 1,2 m, teplota 32 ° C
    * perličková lázeň - plocha 12,5 m2, hloubka 0,9 m, teplota 34 ° C
    * výukový bazén - rozměr 16 x 8,5 m, hloubka 0,9-1,2 m, teplota 29 ° C

Saunový svět a centrum zdraví (2. patro)
    * sauna se světelnou a aromatickou terapií, parní kabina, perličková koupel, ochlazovací bazén, masážní místnosti, přístroje pro udržení zdraví a posilovací stroje.

 

Zvolte datum v kalendáři
Zvolte datum v kalendáři
 • Kronplatz Valle Isarco NEJLEVNĚJŠÍ autobusové lyžařské zájezdy - penzion ** Anich v Natzu
  Valle Isarco Natz 3-4 dny lyžování
  autobus, polopenze
  8 termínů (od 26.12.)
  4 680 Kč / osobu
 • Cortina d´Ampezzo 2018 - hotel ** Dolomiti - SLEVA 10% na skipas pro dospělé, pobyt 4 noci
  Lyžování CORTINA -sleva na skipas !
  vlastní doprava, polopenze
  44 termínů (od 06.01.)
  5 400 Kč / osobu
Katalog Zasílání novinek
a newsletteru
Objednat
Facebook