Dovolená u jezera Hévíz 2017 - hotel 5* Lotus Therme 5 min. od jezera - wellness zóna v ceně 

Kód zájezdu: HU 6078
Typ ubytování: Hotel
Typ stravy: Polopenze
Lokalita: Maďarsko / Jezero Hévíz / Hévíz
Doprava: Vlastní doprava

Informace o ubytování

Popis

Hévíz největší termální jezero v Evropě - moderní hotel 5* Lotus Therme, hotel cca 5 min. chůze od termálního jezera, hotelová wellness zóna v ceně


Z Prahy cca 500 km, z Brna cca 320 km

Hévíz - největší termální jezero v Evropě, jeho termální léčivá voda pomáhá osobám s revmatickými potížemi, s nemocemi pohybového aparátu a různými degenerativními chorobami kloubů a páteře. Také blahodárné bahno z tohoto překrásného termálního jezera Hévíz je používáno při bahenních zábalech. Hévíz je cca 6 km od známého jezera Balaton.

Lázeňské středisko Hévíz představuje významnou maďarskou destinaci, která je známá především díky svému termálnímu jezeru. Jedná se o největší termální jezero v Evropě uprostřed lesoparku - po většinu roku pokryté růžovými a bílými lekníny.

K prožití aktivní dovolené doporučujeme toto jedinečné aktivní léčebné jezero Hévíz v unikátním prostředí cca 6 km od obce Keszthely v jihozápadním cípu jezera Balatonu. Toto léčivé jezero s geotermickou energií obsahuje např. síru, alkálie, hydrogen-uhličitany a soli vápníku. Jezerní pramen poskytuje více než 80 milionů litrů vody denně, tedy voda v jezeře se úplně vymění za cca 2-3 dny. Jezero o ploše cca 4 ha má rašelinné dno a samotné bahno ze dna jezera je tvořeno z 50% organickými materiály, bohatými na jód a estrogen. V zimě je voda chladnější tzn. cca 26-28ºC, neklesá pod 22ºC a v létě dosahuje až 38ºC.

Hévíz představuje moderní lázeňské středisko s mnoha zdravotnickými a rekreačními zařízeními, které ochotně přijímají svoje hosty po celý rok. Voda termálního jezera Hévíz byla oceňována již ve středověku, proto vynikající účinky vody byly hojně lékařsky doporučovány a v roce 1795 na popud hraběte György Festetics bylo na břehu jezera vybudováno koupaliště a lázně. V podobě koupelové kúry je voda vhodná pro léčení kloubových onemocnění, revmatických potíží, nemoci pohybového aparátu, řídnutí kostí, degenerativní opotřebení páteře a kloubů (tenisový loket), Bechtěrevova nemoc, zánětlivá kloubní onemocnění, rehabilitace po operacích, pooperační péče i gynekologické potíže. Pitná kúra pomáhá při léčení poruch zažívacího systému.

Upozorňujeme, že dne 1. ledna 2012 vstoupil na území Maďarska v platnost zákon na ochranu nekuřáků, který zakazuje kouření na veřejných místech. Dodržení tohoto zákona kontrolují příslušné orgány, za porušení zákona se platí pokuta.

Stravování

polopenze (snídaně a večeře formou bufetu)

Ubytování

Hotel v rozsáhlém hotelovém parku (rozloha cca 17 ha), hotel cca 5 min. chůze přes les k termálnímu jezeru Hévíz. Popis ubytování: recepce, výtahy, bar, restaurace, wellness zóna (krytý a venkovní bazén, vířivka, termální bazén, parní lázeň, sauna, aroma sauna, posilovna, za poplatek solná jeskyně). Pozn.: nepovolen vstup do sauny os. do 12 let, nepovolen vstup do termální části os. do 14 let.), wellness programy (masáže za poplatek), sportovní programy, salón krásy, 6jamkové golfové hřiště u hotelu (vstup na golf. hřiště za poplatek), venkovní tenisové kurty + stolní tenis, konferenční místnosti, dětský koutek, Wi-Fi internet, bezplatné zastřešené parkování. Dětská postýlka na vyžádání bezplatně. Dom. mazlíček nepovolen.

Vybavení hotel. pokojů: příslušenství, fén, TV-SAT, klimatizace, mini-bar, trezor, telefon, balkon nebo terasa.
Pokoj 1-2lůžkový typu Standard s balkónem (max. 2 os., cca 20-26 m2, obvykle výhled na vstup do hotelu nebo do zahrady), pokoj bez možnosti přistýlky.
Pokoj 1-2lůžkový typu Standard s výhledem na bazén (view to the pool, max. 2 os., cca 26 m2) - pokoj bez možnosti přistýlky.
Pokoj typu Grande s balkónem (max. 2 dosp. + 1 osoba na přistýlce, cca 31 m2).

Pokoj s terasou s posezením - Room with terrace (max. 2 os., cca 26 m2), pokoj bez možnosti přistýlky.

Pokoj typu Suite (cca 40 m2) - balkón, ložnice (pro 2 osoby), obývací pokoj s pohovkou (pro 1 dosp. os., nebo 2 děti). Pokoj typu Suite tvořen 2 pokoji, celkem pro max. 4 osoby.

Pokoj typu Lotus Suite luxus (cca 99 m2) - 2x terasa, 2x ložnice, 2x příslušenství, obývací pokoj s malou pohovkou, celkem pro max. 4 osoby. Lotus Suite na vyžádání.

Check in: od 15 hod., Check out: do 11 hod.

Informace o zájezdu

Cena obsahuje:

ubytování s polopenzí
uvítací drink
vstup do hotelové wellness zóny (vnitřní a venkovní bazény, vířivka, sauna, infra-sauna, parní lázeň)
vstup do posilovny
účast na wellness a sportovních hotelových programech
zapůjčení županu pro dosp. os.
denní nabídka bylinných čajů
použití venkovních tenisových kurtů + stolní tenis (na vyžádání, dle aktuální dostupnosti)
Wi-Fi internet

Cena neobsahuje:

placeno na místě: pobytová taxa (cca 1,75 euro/os./noc), placeno v CK: na vyžádání dvoulůžkový pokoj obsazený 1 osobou (690 Kč/os./noc).

Získat více informací o destinaci - klikněte ZDE
hotel Lotus Therme vnitřní bazén
Lotus Therme vstup
Lotus Therme koupelna
Lotus Therme pokoj
Lotus Therme pokoj s občerstvením
Lotus Therme posezeni pokoj
Lotus Therme pokoj lůžko
Lotus Therme koupelna s vanou
Lotus Therme posezeni v pokoji
Lotus Therme solna komora v hotelu
Lotus Therme indoor swimming pool
Lotus Therme hotel relax zone
Lotus Therme masážní lůžko
jezero Heviz
jezero Heviz 3
jezero Heviz 4
lotus - therme - hotel - - spa - 48
Lotus Therme recepce
Lotus Therme 14
Lotus Therme 15
Lotus Therme 18
Lotus Therme 22
Lotus Therme 23
Lotus Therme 25
Lotus Therme 3
Lotus Therme 6
Lotus Therme 9
LOTUS0202 - 2
Katalog Zasílání novinek
a newsletteru
Objednat
Facebook