Hévíz termální jezero - hotel 3* Santé se snídaní - pobyty na 3 noci, u hotelu dětské hřiště  

Kód zájezdu: HU 4266-3
Typ ubytování: Hotel
Typ stravy: Snídaně
Lokalita: Maďarsko / Jezero Hévíz / Hévíz
Doprava: Vlastní doprava

Informace o ubytování

Popis

Hévíz největší termální jezero v Evropě 2017 - hotel 3* Santé na poklidném místě Hévízu, cca 3 min. jízdy autem od termálního jezera, cca 10 min. chůze od jezera příjemnou procházkou lázeňským resortem

Z Prahy cca 500 km, z Brna cca 320 km

Hévíz - největší termální jezero v Evropě, jeho termální léčivá voda pomáhá osobám s revmatickými potížemi, s nemocemi pohybového aparátu a různými degenerativními chorobami kloubů a páteře. Také blahodárné bahno z tohoto překrásného termálního jezera Hévíz je používáno při bahenních zábalech. Hévíz je cca 6 km od známého jezera Balaton.

Lázeňské středisko Hévíz představuje významnou maďarskou destinaci, která je známá především díky svému termálnímu jezeru. Jedná se o největší termální jezero v Evropě uprostřed lesoparku - po většinu roku pokryté růžovými a bílými lekníny.

K prožití aktivní dovolené doporučujeme toto jedinečné aktivní léčebné jezero Hévíz v unikátním prostředí cca 6 km od obce Keszthely v jihozápadním cípu jezera Balatonu. Toto léčivé jezero s geotermickou energií obsahuje např. síru, alkálie, hydrogen-uhličitany a soli vápníku. Jezerní pramen poskytuje více než 80 milionů litrů vody denně, tedy voda v jezeře se úplně vymění za cca 2-3 dny. Jezero o ploše cca 4 ha má rašelinné dno a samotné bahno ze dna jezera je tvořeno z 50% organickými materiály, bohatými na jód a estrogen. V zimě je voda chladnější tzn. cca 26-28ºC, neklesá pod 22ºC a v létě dosahuje až 38ºC.

Hévíz představuje moderní lázeňské středisko s mnoha zdravotnickými a rekreačními zařízeními, které ochotně přijímají svoje hosty po celý rok. Voda termálního jezera Hévíz byla oceňována již ve středověku, proto vynikající účinky vody byly hojně lékařsky doporučovány a v roce 1795 na popud hraběte György Festetics bylo na břehu jezera vybudováno koupaliště a lázně. V podobě koupelové kúry je voda vhodná pro léčení kloubových onemocnění, revmatických potíží, nemoci pohybového aparátu, řídnutí kostí, degenerativní opotřebení páteře a kloubů (tenisový loket), Bechtěrevova nemoc, zánětlivá kloubní onemocnění, rehabilitace po operacích, pooperační péče i gynekologické potíže. Pitná kúra pomáhá při léčení poruch zažívacího systému.

Upozorňujeme, že dne 1. ledna 2012 vstoupil na území Maďarska v platnost zákon na ochranu nekuřáků, který zakazuje kouření na veřejných místech. Dodržení tohoto zákona kontrolují příslušné orgány, za porušení zákona se platí pokuta.

Ubytování

Hotel na poklidném místě lázeňského resortu Hévíz, cca 3 min. jízdy autem od termálního jezera, cca 10 min. chůze od jezera příjemnou procházkou lázeňským resortem. U hotelu dětské hřiště. Popis ubytování: recepce, restaurace, wellness zóna (sauna, vířivka). Pokoje dvoulůžkové s příslušenstvím, některé s balkónem, TV-SAT, telefon, internet. Parkování bezplatně. Dom. mazlíček nepovolen.

Informace o zájezdu

Stravování:

snídaně formou bufetu

Cena obsahuje:

3x ubytování se snídaní
vstup do hotelové sauny
Wi-Fi internet

Cena neobsahuje:

placeno na místě: pobytová taxa (cca 1,7 euro/os./noc).

Poznámka:

Dětské ceny se 2 dosp. na pokoji. 

 

Získat více informací o destinaci - klikněte ZDE
hsante
etterem1
garazs1
haz
IMG 6942
IMG 6945
IMG 6955
IMG 6976
IMG 6989
IMG 7821
IMG 7822
IMG 7824
IMG 7825
IMG 7827
IMG 7830
IMG 7831
IMG 7832
IMG 7835
IMG 7837
jatszo
jatszo1
jezero Heviz
jezero Heviz 2
jezero Heviz 3
jezero Heviz 4
kep - 59
kert1
ketagyas
pezsi
piheno
sante
sz1
w
Katalog Zasílání novinek
a newsletteru
Objednat
Facebook