Zalakaros

 

Útulné městečko Zalakaros, které je ideální pro Vaši dovolenou v Maďarsku, protože ho obklopují vinohrady a ovocné sady, okolní lesy se starají o čistý vzduch města a příznivě ovlivňují jeho blahodárné klima. Svými pěstěnými parky a svou čistotou vyzařuje lázeňské město důvěrnou, klidnou pohodou. Procházka po hezky upravených cestičkách mezi vzácnými rostlinami parku nacházejícího se v centru města může být vskutku příjemná. Na děti čekají pěkně zařízená dětská hřiště, kde se mohou spolu se svými rodiči uvolnit, nebo mohou městečko poznávat během okružní jízdy vyhlídkovým turistickým vláčkem.

 

Orientační mapa termálních lázní Zalakaros ZDE

Orientační ceník termálních lázní Zalakaros ZDE

 

Vedle nádherné přírody a pohostinnosti zdejších obyvatel přitahuje zdejší návštěvníky v Evropě ojedinělá léčivá voda a komplex léčebných lázní, který má dnes za sebou již 40ti letou minulost. Během rozvoje lázní bylo pamatováno na všechny generace, na rodiny s dětmi i na po léčení toužící starší lidi. Vedle milovníků léčivé vody a rozkoše z koupání si Zalakaros (video) oblíbili také příznivci aktivního sportování a milovníci přírody, neboť se tu pro strávení volného času otevírá nesčetně možností. Lázně Gránit Zalakaros Zalakárošská léčivá voda je i v Evropě ojedinělá chloridosodná a hydrogenuhličitanová termální voda, kterou lze vzhledem k jejímu obsahu jodidových iontů zařadit do skupiny jodobromových léčivých vod, kvůli jejímu obsahu sulfidových iontů pak ke skupině vod sirných. Voda je mírně radioaktivní, její obsah kyseliny metaborité je opravdu vysoký. 

V létě je hostům k dispozici více než 5.000 m2 vodní plochy, z toho asi 1.500 m2 vodní plochy je v krytých bazénech. Lázně Gránit Zalakaros byly a jsou v posledních letech svědky neustálé modernizace a vylepšování zdejších služeb. Staly se vedle léčení nemocných i baštou wellnessu. V lázních lze vyčlenit 4 rozsáhlé části. Kryté lázně a léčebný areál navštěvují v prvé řadě hosté toužící po léčení. Léčebné centrum a k němu patřící nádherný park (Léčebná zahrada) jsou vhodné pro odpočinek a rekreaci. Kryté a nekryté bazény zážitkových lázní poskytují opravdovou zábavu a wellnessovou atmosféru ve všech ročních obdobích, zatímco sezónně fungující termální pláž se svými skluzavkami a bazény nabízí možnost koupání celým rodinám.

Doporučujeme všem zdejší Adrenalin Slide Park se super tobogány a skluzavkami - video ZDE.

 

 

Na základě klasifikace Maďarského svazu lázní dostaly lázně v Zalakarosi od května 2007 nejvyšší 4* ohodnocení v kategorii léčebných, zážitkových a plážových lázní. 

V létě je hostům k dispozici více než 5.000 m2 vodní plochy, z toho asi 1.500 m2 vodní plochy je v krytých bazénech. Lázně Gránit Zalakaros byly a jsou v posledních letech svědky neustálé modernizace a vylepšování zdejších služeb. Staly se vedle léčení nemocných i baštou wellnessu.
 
V lázních lze vyčlenit 4 rozsáhlé části. Kryté lázně a léčebný areál navštěvují v prvé řadě hosté toužící po léčení. Léčebné centrum a k němu patřící nádherný park (Léčebná zahrada) jsou vhodné pro odpočinek a rekreaci. Kryté a nekryté bazény zážitkových lázní poskytují opravdovou zábavu a wellnessovou atmosféru ve všech ročních obdobích, zatímco sezónně fungující termální pláž se svými skluzavkami a bazény nabízí možnost koupání celým rodinám. Na základě klasifikace Maďarského svazu lázní dostaly lázně v Zalakarosi od května 2007 nejvyšší 4* ohodnocení v kategorii léčebných, zážitkových a plážových lázní.
 

Lázně Gránit Zalakaros

Zalakárošská léčivá voda je i v Evropě ojedinělá chloridosodná a hydrogenuhličitanová termální voda, kterou lze vzhledem k jejímu obsahu jodidových iontů zařadit do skupiny jodobromových léčivých vod, kvůli jejímu obsahu sulfidových iontů pak ke skupině vod sirných. Voda je mírně radioaktivní, její obsah kyseliny metaborité je vskutku vysoký. Léčivá voda vyvíjí nejlepší účinky při léčení chronických gynekologických potíží a nemocí pohybového ústrojí a kloubů a při ošetřování nervových, srdečních a oběhových potíží a poruch látkové výměny, kožní obtíže (lupénka).

Naopak pobyt v termální vodě v lázních Gránit Zalakaros není doporučován v těchto případech (kontraindikace): těhotenství, srdeční choroby, zhoubné nádorové onemocnění, nemoci cévního systému, horečka a např. otevřené rány na těle.

Léčebné centrum a zážitkové lázně: regenerační účinky zalakarošské vody lze vyzkoušet v léčebném centru v sedacích bazénech s léčivou vodou a ve vířivce s termální vodou. Zážitkové lázně poskytují krytou halu se zážitkovým, dětským a víceúčelovým bazénem. V termálním zážitkovém bazénu o ploše cca 360 m2 je k dispozici 10 vodních atrakcí: masážní vodní chrliče, perličková lázeň, vodní hřib i umělý vodní proud. I děti si zde přijdou na své: krytý zážitkový dětský bazén je vhodný pro šnorchlování a brouzdání ve vodě...

Vedle celoročně fungujících služeb zážitkových lázní jsou zde i venkovní bazény o ploše cca 400 m2, které jsou přístupné z vnitřních prostor.

Pro milovníky saunování doporučujeme zdejší finské, aromatické a fototerapeutické sauny s parní kabinou.

Kryté lázně: v celoročně otevřených krytých lázních najdeme sedací bazény s termální vodou o teplotě cca 32-36 st. Celsia.

Termální koupaliště: v nádherném prostředí oblopeném 10ha parkem s květinami najdeme pestrou nabídku koupání a odpočinku ve vodě - zastíněné sedací lázně s léčivou vodou, skluzavky a dětské bazény, plavecký bazén pod širým nebem, dětské brouzdaliště a dětské hřiště apod.

Zalakaros reprezentuje neustále se rozvíjející městečko a významné centrum tohoto mikroregionu nedaleko známého Balatonu. Vedle koupání v termálech nabízí např.: město Keszthely (cca 35 km) - zámek šlechtického rodu Festetics, historické centrum města, Muzeum Balatonu, Muzeum loutek a Muzeum marcipánu. V regionu jsou nádherné cyklistické a turistické stezky, zábavné programy a městské akce (Mezinárodní festival dechové hudby, Dny města, Adventní trhy apod.), Zalaská vinná stezka, sportovní akce, operetní večery a mnoho dalšího.

 

 

Zvolte datum v kalendáři
Zvolte datum v kalendáři
  • Kronplatz Valle Isarco NEJLEVNĚJŠÍ autobusové lyžařské zájezdy - penzion ** Anich v Natzu
    26.-29.12. - Vánoční prázdniny
    autobus, polopenze
    8 termínů (od 26.12.)
    4 680 Kč / osobu
Katalog Zasílání novinek
a newsletteru
Objednat
Facebook