Bükfürdö

 

Lázně Bükfürdő - přehledná brožura termálních lázní

Maďarské termální lázně Bükfürdő se nacházejí v severozápadní části župy Vas, na pomezí východního výběžku Alp a Malé uherské nížiny. Obec leží 30 km od Szombathelye, 46 km od Šoproně a 20 km od města Kőszeg, na půl cesty mezi Vídní a Balatonem.

Za svou existenci vděčí lázně šťastné souhře okolností: jako výsledek výzkumných ropných vrtů, prováděných ve 20. a později v 50. letech, vytryskl v roce 1957 z hloubky 1.282 metrů na povrch vodní sloupec vysoký 65 - 70 metrů. Poklad o teplotě 58°C a s obsahem minerálů téměř 14.000 mg/l otevřel novou kapitolu v životě města Bük i přilehlých obcích.

Zásaditá hydrouhličitanová léčivá voda jedinečného složení, s vysokým obsahem vápníku, hořčíku a fluoru, se uplatňuje především při léčbě poruch pohybového ústrojí, gynekologických potíží a nemocí trávicího ústrojí.

Léčebné lázně a koupaliště (mapa ZDE)
Na parkové ploše o rozloze 13 ha pokryté stinnými stromy lákají ke koupání kryté, částečně kryté i otevřené bazény. Bazény s léčivou vodou mají teplotu 32-38°C, koupaliště a bazény vhodné pro sportování jsou naplněny vodou o teplotě 26-28°C, děti se mohou těšit na zvláštní bazény, vytvořené speciálně pro nejmenší a určené pouze jim, kde se mohou bezpečně a spokojeně ráchat. Čtyři skluzavky v komplexu s bezplatným vstupem, z nichž si mohou podle vlastních nároků i odvahy vybrat všechny věkové skupiny, nabízejí nezapomenutelné zážitky. Tobogán anakonda se dlouze a klikatě vine, kamikadze s náhlým pádem se doporučuje spíše odvážnějším návštěvníkům, po rodinné skluzavce si může sjet i více lidí najednou, zatímco na jedinečné skulzavce ve tvaru cibule dopadnete do vody až po vydatné rotaci.

Kromě koupání a dovádění na skluzavkách se o zábavu dětí stará moderní hřiště, k relaxaci dospělých toužících po oddechu slouží rozlehlé odpočinkové plochy a pohodlná lehátka, takže zde mohou najít odpovídající způsob odreagování všichni členové rodiny. Milovníky pohybu čekají sportovní hřiště (na plážový volejbal, plážovou házenou, nohejbal, badminton, travnaté hřiště na minifotbal, hřiště na plážový fotbal s malými brankami, streetballové hřiště), stolní tenis i organizované sportovní a zábavné programy. Také ti, kteří jsou náchylní spíše na kulinářské požitky, naleznou v Bükfürdő vše, co je lákavé pro oči i ústa: v prostoru lázní i v obci na ně čekají četné restaurace a bufety.

Rekreační park - zážitkové koupele
Rekreační park jsou tzv. "lázně v lázních", kde si mohou návštěvníci v tichém, klidném prostředí plném zeleně odpočinout od každodenní námahy. Terasa na opalování ve tvaru tří okvětních lístků láká ke slunění, pohodlí hostů zajišťují odpočinková lehátka. K příjemnému odreagování slouží také bazén rozdělený na čtyři části, naplněný léčivou a pitnou vodou, dále finská sauna a infrasauna i ponorný bazén se studenou vodou. V Rekreačním parku se nachází krytý zážitkový bazén s celoročním provozem, který poskytuje rozptýlení všem věkovým skupinám: divoká řeka, perličková lůžka a perličkový bazén slibují nezapomenutelné zážitky. Vedle dospělých se tu budou jistě dobře cítit i děti - pro nejmenší je zde dětský bazén. Rekreační park - zážitkové koupele lze navštívit se zvláštní vstupenkou.

Léčba
Zdejší zásaditá hydrouhličitanová léčivá voda jedinečného složení, s vysokým obsahem vápníku, hořčíku a fluoru, má na organismus velmi příznivý vliv.

Indikace (lázně jsou doporučovány při následujících potížích):

    * vápenatění (spondylosis)
    * opotřebení chrupavky (arthrosis)
    * řídnutí kostí (osteoporosis)
    * Bechtěrevova choroba
    * chronický zánět kloubů
    * dna
    * revmatismus měkkých tkání
    * rehabilitace po ortopedických a neurochirurgických operacích
    * poúrazová rehabilitace
    * chronické gynekologické a urologické záněty
    * chronický žaludeční katar
    * žaludeční vředy
    * zažívací potíže

Kontraindikace (lázně nejsou doporučovány při následujících potížích):

    * vážná onemocnění srdeční a cévní soustavy
    * trombóza
    * nádory
    * TBC
    * akutní zánětlivá onemocnění
    * těhotenství

Léčebné služby, které poskytují léčebné termální lázně Bükfürdö: relaxační masáže, wellness masáž, aromatická koupel se solí z Mrtvého moře, masáž horkými válečky, léčebné procedury, klasické a moderní terapeutické procedury na bázi termální vody apod.

 

Zvolte datum v kalendáři
Zvolte datum v kalendáři
  • Civetta Dolomiti Superski - hotel ** v Alleghe cca 2 km od lyžování, skibus u hotelu - Denní přejezd
    denní přejezd Civetta
    autobus, polopenze
    1 termín (od 25.02.)
    7 590 Kč / osobu
Katalog Zasílání novinek
a newsletteru
Objednat
Facebook