Sárvár

  , polopenze, 4 noci
od 7 570 Kč / pobyt
Lázně v ceně
  , polopenze, 7 nocí
od 11 830 Kč / pobyt
Akce 7=6
Lázně v ceně
  , polopenze, 7 nocí
od 13 950 Kč / pobyt
Akční nabídka

Sárvár

 

Sárvár představuje příjemné městečko, které najdeme v západní části Maďarska, cca 120 km od Vídně a Grazu a cca 190 km od Budapešti. Toto lázeňské středisko je bohaté na kulturně-historické památky a turistické pamětihodnosti.

Maďarský Sárvár byl v antice významnou křižovatkou vojenských cest a jeho strategický význam dosvědčuje i pevnost postavená před tisíci lety. Od 16. století se stává tento region významným centrem vzdělanosti a kultury. Typickou stavbou pro Sárvár je středověký hrad Nádasdy-vár - dnes hostící Nádasdy Frenc muzeum . Charakteristická bílá věž se vstupní branou, obloukový most a do nepravidelného pětiúhelníku tvarované vnitřní nádvoří tvoří později vybudovaný renesanční hradní zámek, kdysi obehnaný vodním příkopem. V současnosti lze v těchto místech a okolí obdivovat platanový a dubový park spolu s arboretem na ploše cca 10 ha.

Mezi další možnosti rekreačních aktivit patří např. vyhlídkové lety - letiště cca 10 km od Sárváru, cca 15 km závodní dráha Pannónia Ring, projížďky na člunech a rybaření na březích řeky Rába, cca 20 km golfové hřiště s 18 jamkami, rytířské souboje a středověké hostiny v nedalekém (cca 30 min. jízdy autem) a nejzachovalejším maďarském hradu Sümeg, ochutnávky kvalitních vín i vynikající maďarská gastronomie...

Na konci roku 2002 byl otevřen nový moderní komplex léčebných lázní a wellness koupelí na skutečně světové úrovni. Sárvárským termálním a wellness lázním Sárvári Gyógy-és byla v roce 2005 udělena cena „Nejlepší wellness zařízení v Maďarsku", proto Vám jejich návštěvu vřele doporučujeme. Lázně a park o rozloze 55.000 m2 s vodní hladinou přesahující 3.600 m2 vítají své návštěvníky. V tomto moderně vybaveném zařízení se klade důraz na profesionální wellness a zdravotnické služby. Vhodné a odpovídající služby i vybavení pro sebe najde každá věková kategorie - rodiny s malými dětmi, mládežníci, střední generace i senioři pokročilého věku.

Pramen prýštící z hloubky 2.000 m poskytuje léčivou vodu o teplotě 83°C. Alkalicko-hydrogen-karbonátový a sodíko-chloridový léčivý pramen je především vhodný při léčbě vleklých chorob pohybového ústrojí, ale i pro rehabilitační kúry na dohojení zlomenin kostí, vykloubenin, podvrtnutých kloubů , svalových zhmožděnin a následnou léčbu po sportovních úrazech, vynikající je i při léčbě některých ženských chorob. Odpařený solný roztok se používá pro léčení astmatu a chorob horních dýchacích cest. Jako koupelová kúra se doporučuje pro léčení poruch pohybového ústrojí, při revmatismu, neplodnosti, pro pooperační rehabilitaci a při potížích vegetativního nervového systému.

Kontraindikace: nemoci koronárních tepen, křečové žíly, případy náhlé dechové a kardiovaskulární nedostatečnosti, nakažlivé choroby.

Pod dohledem zdejších revmatologů s vysokou odborností se na Váš zdravotní stav přímo na míru „ušije" z různých procedur složená optimální léčba. Hostům jsou nabízeny i další služby nad rámec tradičního lázeňství a balíčky v rozsahu od jednoho do tří týdnů. Každá kúra je zahájena lékařským vyšetřením, při kterém je sestaveno složení individuálního léčebného programu. Jako terapie se nabízejí nejrůznější druhy masáží a vodoléčby, ošetření elektroléčbou a kyslíkem i pohybové programy pro jednotlivce resp. skupiny.
Příklady některých doporučovaných terapií: kysličníko-uhličitá vanová koupel, 4-přihrádková galvano-lázeň, akupunktura, bahenní zábaly, elektro-terapeutické ošetření, inhalace, laserová terapie, léčebná masáž, podvodní masáž, reflexní masáž chodidel, solná jeskyně, střídavá koupel, trakce, ultrazvuk, vanová koupel v šárvárských termálních krystalech, zdravotní gymnastika jednotlivě i ve skupině.

K dispozici jsou zde zážitkové bazény, bazény s léčivou vodou (36ºC), plavecký bazén (pro vstup do plaveckého bazénu povinná plavecká čepice vlastní nebo k zapůjčení na místě), bazén s vlnobitím, vodní skluzavka, brouzdaliště, bazén pro batolata, umělé vlnobití, dobrodružný bazén pro děti s pirátskou lodí, pískoviště, síťová prolézačka, léčebné centrum, saunový svět (za příplatek), solná jeskyně, fitness, salón krásy, hřiště pro 3 věkové skupiny, sportovní hřiště na volejbal, na nohejbal, na petanque apod.

V dětském koutku lázeňského komplexu Vám školený personál pohlídá Vaše děti starší 3 let (10-18 hod.). Dále se zde během letní sezóny konají zábavné sportovní soutěže, hudební produkce apod.

Celoroční služby: moderní odpočívárny, Fitness oddělení, Internet, kadeřník, kosmetika, krytý léčebný bazén 30°C, léčebné centrum, občerstvení, polokrytý léčebný bazén 36°C, polokrytý zážitkový bazén 33°C, přímořská zahrada, říše saun, solárium, vodní školka 30°C, Wellness centrum.

Služby nabízené od jara do podzimu: bazén pro batolata, dětský dobrodružný bazén, hřiště na hraní, letní pavilony, sportovní hřiště, více-účelový plážový bazén - plavecký bazén, bazén s vlnobitím, skluzavka, skákací prkno, terasy ke slunění.

K vydovádění Vašich dětí přispívají i zábavné pořady a dětská animace: bazény pro batolata, bazény s teplou vodou, cvičení, dobrodružný hrad, gumové míče, hlídaní dětí, hřiště na hraní, koutek na spaní, kreslení, místnost na přebalování, obří skluzavka, pirátská loď, rodinné programy, rukodělné činnosti, skákající vodní paprsek, soutěže, vlnobití, vodní dělostřelba atd.

Poskytované služby wellness poskytují klientům celkově příjemný pocit, krásu a vitalitu. K bezvadnému uvolnění tu slouží vnitřní finská sauna, lehká sauna, aromatické kabiny, parní lázně, Kneippův bazén a dvě venkovní finské sauny na dvoře. Do wellness centra zbudovaného v lázních patří takové služby, přinášející relaxaci, osvěžení a vzpruhu: aromatická koupel, aromatická masáž, bylinková koupel, Kleopatřina lázeň, medová masáž, rezonanční masáž, Thajská masáž, zvuková terapie. V salónu krásy Vás obslouží zdejší kosmetičky, kadeřníci a kadeřnice s největší pečlivostí a ošetří Vás kvalitními přírodními prostředky a přípravky.

Lázně nabízejí během dne také širokou nabídku fitness služeb. V posilovně, vybavené vysoce kvalitními kardio- a kondicionálními přístroji TechnoGym a činkami, očekává návštěvníky všech generací odborně vyškolený personál. Zdejší tréninky nejsou určeny na pouhé rozvíjení daných sportovních schopností, ale důraz se klade na upevnění zdraví a celkově dobrý pocit z pohybu. Zájemci si mohou nechat ušít po změření své kondice individuální program na míru. Do studia aerobiku lze zajít během dne a využít nabídku od aerobiku přes gymnastiku páteře až po dechovou techniku. Aby byl výsledek sportování, fitness tréninku či aerobiku podpořen, poté je na místě sportovní masáž, která uvolní strnulé svaly, zabrání možnému poranění, předejde svalové horečce a dokáže odbourat dokonce stres.

 

Zvolte datum v kalendáři
Zvolte datum v kalendáři
  • Kronplatz Valle Isarco NEJLEVNĚJŠÍ autobusové lyžařské zájezdy - penzion ** Anich v Natzu
    26.-29.12. - Vánoční prázdniny
    autobus, polopenze
    8 termínů (od 26.12.)
    4 680 Kč / osobu
Katalog Zasílání novinek
a newsletteru
Objednat
Facebook