Horní Rakousko

Rakouská spolková země Horní Rakousko (též Horní Rakousy, něm. Oberösterreich) je malebný region ideální pro strávení Vaší dovolené v Rakousku.

Neodolatelné krajina průzračných jezer, horské masívy, husté lesní porosty i rozmanité poříční oblasti podél řeky Dunaj společně s bohatým kulturně-společenským životem to vše je Horní Rakousko, které Vás zde k návštěvě...

Metropolí Horního Rakouska je nádherné město Linec (německy Linz), ležící na evropském veletoku Dunaji, který protéká severem Horních Rakous od západu k východu. Pravděpodobně nejznámější pamětihodností Lince je největší kostel Rakouska zvaný Neuer Dome (budovaný v letech 1862-1924) s kapacitou cca 20.000 osob.

Do Dunaje se v bavorském Pasově vlévá řeka Inn tvořící rozsáhlou část hornorakousko-německé hranice. K dalším řekám patří např. Enže (Enns), tvořící část zemské hranice s Dolními Rakousy.

Na jihu spolkové země se v Solné komoře (něm. Salzkammergut) nachází řada překrásných jezer, ke kterým patří Almsee, jezero Attersee, Gosausee, Halštatské jezero, Irrsee, Langbathsee, Mondsee, Fuschlsee, Offensee, Traunsee a jezero Wolfgangsee.

Výlet pro gurmány a požitkáře, nahlédnutí do kuchyně a vinného sklepa, farmářské trhy a velkolepé slavnosti, to vše můžete zažít v Horním Rakousku. Nápadití gastronomové kouzlí ze základních kvalitních surovin klasické recepty i ty velmi netradiční z lokálních produktů...

Kulturní zážitky, prohlídky pamětihodností, výstavy, muzea, festivaly, naučné stezky, plavby lodí, hrady a zámky i kláštěry - tady všude se můžete dozvědět ještě více o Horním Rakousku.

Dovolená v Horním Rakousku - to je taky oblíbená cyklistika podél řek. Cyklisté neznají žádné hranice v síti cyklistických stezek Horního Rakouska a jižních Čech. Dunajská cyklostezka, cyklostezka Solnohradskem, cyklostezka na Innu a na Ennsu, Římská cyklostezka a např. cyklostezka kolem hranic.

 

Zvolte datum v kalendáři
Zvolte datum v kalendáři
  • Kronplatz Valle Isarco NEJLEVNĚJŠÍ autobusové lyžařské zájezdy - penzion ** Anich v Natzu
    26.-29.12. - Vánoční prázdniny
    autobus, polopenze
    8 termínů (od 26.12.)
    4 680 Kč / osobu

Horní Rakousko

Nebyla nalezena žádná data.
Katalog Zasílání novinek
a newsletteru
Objednat
Facebook