Korutany

Korutany nebo i Korutansko (německy Kärnten) jsou spolková země na jihu Rakouska o rozloze cca 93.536 km² s počtem obyvatel kolem 557.000 s názvem "země tisíce jezer". Korutany jsou nejjižněji položenou spolkovou zemí Rakouska, která láká svoje návštěvníky svými teplými jezery, nádhernou alpskou krajinou, sportovními zážitky i odpočinkem u jezera. Dovolená v Korutanech je vždy velkým a nezapomenutelných zážitkem...

Hranici s Itálií a Slovinskem tvoří na jihu pohoří Karnské Alpy a Karavanky, od Salcburska jsou na severu odděleny pohořím Vysoké Taury. Na východě sousedí s Štýrskem a na západě s Východním Tyrolskem. Největší řekou Korutan je Dráva.

Geografická poloha Korutan - blízkost Itálie - má jistě velmi blahodárný vliv na celý tento rakouský region. Zdejší podnebí má výrazně slunečný charakter. Horké letní dny nabízejí cca 2.000 slunečních hodin ročně a právě korutanská jezera jsou ideální místo pro Vaše letní osvěžení.

Mezi nejoblíbenější aktivity v Korutanech patří turistika, cyklistika, návštěva měst a prohlídky pamětihodností, koupání u jezerech (Wörthsee, Millstättersee) a lyžování např. ve skiareálu Bad Kleinkirchheim, Nassfeld apod. Výstavy, festivaly a koncerty (např. Wörther See Classics, Korutanské léto, nebo Mezinárodní týdny hudby v Millstattu) výborně dolpňují Váš kulturní zážitek z Vaší dovolené v Rakousku.

Hlavním městem země rakouských Korutan je Klagenfurt (česky Celovec), kde sídlí i nejvyšší legislativní orgán země, Korutanský zemský sněm a další zemské instituce a úřady. Dalším významným korutanským městem je Villach – tato dvě města jsou ekonomicky silně propojena.

Korutanská karta plná výhod za super cenu...

Zabalte si plavky, osušku a krém na opalování, hlavně však nezapomeňte na svou Korutanskou kartu (Kärnten Card)! Díky ní budete mít volný přístup k více než 100 atrakcím a pamětihodnostem Korutan a budete tak mít zaručený velmi pestrý program. Karta platí obvykle března do října. Výhodná slevová karta je obvykle k dostání přímo v ubytovacích kapacitách, nebo v daných infocentrech...

 

Zvolte datum v kalendáři
Zvolte datum v kalendáři
  • Kronplatz Valle Isarco NEJLEVNĚJŠÍ autobusové lyžařské zájezdy - penzion ** Anich v Natzu
    26.-29.12. - Vánoční prázdniny
    autobus, polopenze
    8 termínů (od 26.12.)
    4 680 Kč / osobu

Korutany

Nebyla nalezena žádná data.
Katalog Zasílání novinek
a newsletteru
Objednat
Facebook