Korutany

Korutany nebo i Korutansko (německy Kärnten) jsou spolková země na jihu Rakouska o rozloze cca 93.536 km² s počtem obyvatel kolem 557.000 s názvem "země tisíce jezer". Korutany jsou nejjižněji položenou spolkovou zemí Rakouska, která láká svoje návštěvníky svými teplými jezery, nádhernou alpskou krajinou, sportovními zážitky i odpočinkem u jezera. Dovolená v Korutanech je vždy velkým a nezapomenutelných zážitkem...

Hranici s Itálií a Slovinskem tvoří na jihu pohoří Karnské Alpy a Karavanky, od Salcburska jsou na severu odděleny pohořím Vysoké Taury. Na východě sousedí s Štýrskem a na západě s Východním Tyrolskem. Největší řekou Korutan je Dráva.

Geografická poloha Korutan - blízkost Itálie - má jistě velmi blahodárný vliv na celý tento rakouský region. Zdejší podnebí má výrazně slunečný charakter. Horké letní dny nabízejí cca 2.000 slunečních hodin ročně a právě korutanská jezera jsou ideální místo pro Vaše letní osvěžení.

Mezi nejoblíbenější aktivity v Korutanech patří turistika, cyklistika, návštěva měst a prohlídky pamětihodností, koupání u jezerech (Wörthsee, Millstättersee) a lyžování např. ve skiareálu Bad Kleinkirchheim, Nassfeld apod. Výstavy, festivaly a koncerty (např. Wörther See Classics, Korutanské léto, nebo Mezinárodní týdny hudby v Millstattu) výborně dolpňují Váš kulturní zážitek z Vaší dovolené v Rakousku.

Hlavním městem země rakouských Korutan je Klagenfurt (česky Celovec), kde sídlí i nejvyšší legislativní orgán země, Korutanský zemský sněm a další zemské instituce a úřady. Dalším významným korutanským městem je Villach – tato dvě města jsou ekonomicky silně propojena.

Korutanská karta plná výhod za super cenu...

Zabalte si plavky, osušku a krém na opalování, hlavně však nezapomeňte na svou Korutanskou kartu (Kärnten Card)! Díky ní budete mít volný přístup k více než 100 atrakcím a pamětihodnostem Korutan a budete tak mít zaručený velmi pestrý program. Karta platí obvykle března do října. Výhodná slevová karta je obvykle k dostání přímo v ubytovacích kapacitách, nebo v daných infocentrech...

 

Zvolte datum v kalendáři
Zvolte datum v kalendáři
 • Zalakaros NOVINKA - nový hotel Park Inn 4* přímo u lázní - lázně v ceně, pobyt 3 noci
  Hotel u lázní NOVINKA Zalakaros
  vlastní doprava, polopenze
  52 termínů (od 15.10.)
  5 350 Kč / osobu
 • Adventní zájezd do Drážďan 02.12.2017 (sobota) - nakupování vánočních dárků a vánoční atmosféra
  Advent Drážďany 2.12. sobota
  autobus, bez jídla
  1 termín (od 02.12.)
  590 Kč / osobu
 • Kronplatz Valle Isarco NEJLEVNĚJŠÍ autobusové lyžařské zájezdy - penzion ** Anich v Natzu
  Valle Isarco Natz 3-4 dny lyžování
  autobus, polopenze
  10 termínů (od 14.12.)
  4 180 Kč / osobu
 • Cortina d´Ampezzo autobusem - hotel ** Dolomiti - SLEVA 10% na skipas pro dospělé
  bus Cortina sleva za včasný nákup
  autobus, polopenze
  4 termíny (od 25.01.)
  4 680 Kč / osobu
 • Alta Badia Sella Ronda autobusem, ubytování 200 m od vleků, hotel 2* Valparol, Dolomiti Superski
  BUS Alta Badia Sleva včasný nákup
  autobus, polopenze
  2 termíny (od 09.03.)
  7 280 Kč / osobu
Katalog Zasílání novinek
a newsletteru
Objednat
Facebook