Štýrsko

Štýrsko neboli „Zelené srdce Rakouska“. V rakouském Štýrsku se zde pěstují, chovají a vyrábějí ty nejlepší a také nejzdravější produkty ekologického zemědělství, jaké si jen lze představit: od oleje z dýňových jader až po jablka, sýr, i lahodné maso.

Štýrsko (německy Steiermark, slovinsky Štajerska) je spolková země na jihovýchodě Rakouska. Podle rozlohy je 2. největší rakouskou spolkovou zemí o rozloze cca 388 km². Štýrsko hraničí se Slovinskem a v rámci Rakouska sousedí se spolkovými zeměmi Horní Rakousko, Dolní Rakousko, Salcbursko, Burgenland a Korutany.

Nádherné Štýrsko je ideální místo pro Vaši dovolenou po celý rok, cyklistika, turistika, putování po tzv. vinných cestách s ochutnávkou tekutých pokladů, dále koupání v termálních lázních i typická štýrská kuchyně potěší každého, kdo do Štýrska zavítá…

Jen 65 kilometrů jihovýchodním směrem od zemského hlavního města Grazu se rozkládá Štýrská oblast termálních pramenů. Zde si můžete dopřát jak požitky lázeňské, tak i kulinářské ve znamení dýní, čokolády Zotter nebo vína. Aktivní hosté najdou plné sportovní vyžití při pěším putování na krásných turistických stezkách a šlapání do pedálů na cyklostezkách. V lázeňských střediscích Bad Radkersburg, Bad Gleichenberg, Loipersdorf, Bad Blumau, Bad Waltersdorf a Sebersdorf tryskají z hlubin země ozdravné termální prameny přímo do bazénů v termálních lázních. Každý z těchto šesti „wellnessových chrámů“ má svůj osobitý charakter s jiným tematickým, resp. terapeutickým zaměřením.

Podél 4 nádherných a romantických vinných cest jsou umístěny oblíbené vinotéky a vinařské statky, které zvou návštěvníky na vydatné ochutnávky svých produktů. V útulných a typicky štýrských vinných šencích se kromě skvělého vína podávají také vynikající regionální lahůdky. 

Celkem 14 tématických nenáročných cyklostezek se vine okouzlující krajinou lehce zvlněných kopečků. Jejich jména Vám obvykle prozradí, kudy a kam se bude vaše cesta ubírat.

Tak se s námi vydejte do nádherného zeleného srdce Rakouska!

 

Zvolte datum v kalendáři
Zvolte datum v kalendáři
  • Kronplatz Valle Isarco NEJLEVNĚJŠÍ autobusové lyžařské zájezdy - penzion ** Anich v Natzu
    26.-29.12. - Vánoční prázdniny
    autobus, polopenze
    8 termínů (od 26.12.)
    4 680 Kč / osobu

Štýrsko

Nebyla nalezena žádná data.
Katalog Zasílání novinek
a newsletteru
Objednat
Facebook