Štýrsko

Štýrsko neboli „Zelené srdce Rakouska“. V rakouském Štýrsku se zde pěstují, chovají a vyrábějí ty nejlepší a také nejzdravější produkty ekologického zemědělství, jaké si jen lze představit: od oleje z dýňových jader až po jablka, sýr, i lahodné maso.

Štýrsko (německy Steiermark, slovinsky Štajerska) je spolková země na jihovýchodě Rakouska. Podle rozlohy je 2. největší rakouskou spolkovou zemí o rozloze cca 388 km². Štýrsko hraničí se Slovinskem a v rámci Rakouska sousedí se spolkovými zeměmi Horní Rakousko, Dolní Rakousko, Salcbursko, Burgenland a Korutany.

Nádherné Štýrsko je ideální místo pro Vaši dovolenou po celý rok, cyklistika, turistika, putování po tzv. vinných cestách s ochutnávkou tekutých pokladů, dále koupání v termálních lázních i typická štýrská kuchyně potěší každého, kdo do Štýrska zavítá…

Jen 65 kilometrů jihovýchodním směrem od zemského hlavního města Grazu se rozkládá Štýrská oblast termálních pramenů. Zde si můžete dopřát jak požitky lázeňské, tak i kulinářské ve znamení dýní, čokolády Zotter nebo vína. Aktivní hosté najdou plné sportovní vyžití při pěším putování na krásných turistických stezkách a šlapání do pedálů na cyklostezkách. V lázeňských střediscích Bad Radkersburg, Bad Gleichenberg, Loipersdorf, Bad Blumau, Bad Waltersdorf a Sebersdorf tryskají z hlubin země ozdravné termální prameny přímo do bazénů v termálních lázních. Každý z těchto šesti „wellnessových chrámů“ má svůj osobitý charakter s jiným tematickým, resp. terapeutickým zaměřením.

Podél 4 nádherných a romantických vinných cest jsou umístěny oblíbené vinotéky a vinařské statky, které zvou návštěvníky na vydatné ochutnávky svých produktů. V útulných a typicky štýrských vinných šencích se kromě skvělého vína podávají také vynikající regionální lahůdky. 

Celkem 14 tématických nenáročných cyklostezek se vine okouzlující krajinou lehce zvlněných kopečků. Jejich jména Vám obvykle prozradí, kudy a kam se bude vaše cesta ubírat.

Tak se s námi vydejte do nádherného zeleného srdce Rakouska!

 

Zvolte datum v kalendáři
Zvolte datum v kalendáři
 • Zalakaros NOVINKA - nový hotel Park Inn 4* přímo u lázní - lázně v ceně, pobyt 3 noci
  Hotel u lázní NOVINKA Zalakaros
  vlastní doprava, polopenze
  52 termínů (od 15.10.)
  5 350 Kč / osobu
 • Adventní zájezd do Drážďan 02.12.2017 (sobota) - nakupování vánočních dárků a vánoční atmosféra
  Advent Drážďany 2.12. sobota
  autobus, bez jídla
  1 termín (od 02.12.)
  590 Kč / osobu
 • Kronplatz Valle Isarco NEJLEVNĚJŠÍ autobusové lyžařské zájezdy - penzion ** Anich v Natzu
  Valle Isarco Natz 3-4 dny lyžování
  autobus, polopenze
  10 termínů (od 14.12.)
  4 180 Kč / osobu
 • Cortina d´Ampezzo autobusem - hotel ** Dolomiti - SLEVA 10% na skipas pro dospělé
  bus Cortina sleva za včasný nákup
  autobus, polopenze
  4 termíny (od 25.01.)
  4 680 Kč / osobu
 • Alta Badia Sella Ronda autobusem, ubytování 200 m od vleků, hotel 2* Valparol, Dolomiti Superski
  BUS Alta Badia Sleva včasný nákup
  autobus, polopenze
  2 termíny (od 09.03.)
  7 280 Kč / osobu
Katalog Zasílání novinek
a newsletteru
Objednat
Facebook