Tyrolsko

Tyrolsko či Tyroly (německy Tirol) je spolková země na západě Rakouska. Největším a nejznámějším městem Tyrolska je Innsbruck, sídlo Tyrolského zemského sněmu a dalších významných úřadů a institucí. Jedná se o severní část původně většího Tyrolska, jehož zbytek (Jižní Tyrolsko) náleží od září 1919.

Rakouský region Tyrolsko je oblíbeným skireálem pro milovníky horské turistiky, lyžování, snowboardingu a horolezectví. Vyznavače zimních sportů láká 5 celoročních lyžařských ledovcových areálů.

Zdejší významnou metropolí, která láká návštěvníky z celého světa, je tyrolské město Innsbruck. Toto nádherné město láká svoje návštěvníky na zachovalé středověké centrum a oblíbenou atrakci - Zlatá stříška (Goldenes Dachl).

Prakticky celé rozsáhlé území Tyrolska zabírají Alpy. Země se dělí na 2 části: větší Severní Tyrolsko (německy Nordtirol) v západním výběžku Rakouska a menší Východní Tyrolsko (Osttirol). Tyto části jsou navzájem odděleny Salzburskem a Jižním Tyrolskem.

Na hranicích Východního Tyrolska s Korutany ve Vysokých Taurách se nachází nejvyšší vrchol Rakouska Grossglockner (3.798 m n.m.). Osídlení se v Tyrolsku soustředí především do řady údolí, v nichž je provozováno i zemědělství a chov dobytka. Pro Tyrolsko je významný i turistický ruch. Široké a hluboké údolí Innu tvoří přirozenou hranici mezi vápencovými Alpami na severu a rulovými středními Alpami. Z důvodu čilého dopravního ruchu, zde byla zavedena před více než 100 lety železniční trať a dálniční komunikace A12 (E60).

 

Zvolte datum v kalendáři
Zvolte datum v kalendáři
 • Kronplatz Valle Isarco NEJLEVNĚJŠÍ autobusové lyžařské zájezdy - penzion ** Anich v Natzu
  Valle Isarco Natz 3-4 dny lyžování
  autobus, polopenze
  8 termínů (od 26.12.)
  4 680 Kč / osobu
 • Cortina d´Ampezzo 2018 - hotel ** Dolomiti - SLEVA 10% na skipas pro dospělé, pobyt 4 noci
  Lyžování CORTINA -sleva na skipas !
  vlastní doprava, polopenze
  44 termínů (od 06.01.)
  5 400 Kč / osobu

Tyrolsko

Katalog Zasílání novinek
a newsletteru
Objednat
Facebook