Maďarsko

 

 

Hlavní město:          Budapešť                  

Rozloha:                  93.030 km²

Počet obyvatel:       10.035.000                

Jazyk:                     maďarština

Maďarsko - oficiálně Maďarská republika (video ZDE) - představuje vnitrozemský stát ležící ve Velké uherské nížině rozkládající se po obou stranách středního toku řeky Dunaj. Pro Maďarsko jsou typické především termální lázně (Hévíz – největší termální jezero v Evropě, Hajdúszoboszló, Harkány, Zalakaros, Mosonmagyarovár, Bük – Bükfürdö atd.), skvělá kuchyně a víno, milé přijetí a pohostinnost spolu s přátelskou atmosférou. Maďarsko je oblíbenou destinací pro zdejší termální lázně, wellness ozdravné pobyty pro starší i pro rodiny s dětmi a mezi Čechy je stále velmi oblíbená dovolená za výhodnou cenu u jezera Balaton.

Maďarsko bylo vždy velmi oblíbenou a vyhledávanou destinací pro české turisty a toto platí i v dnešní době. Právě kombinace pobytu v termálních lázních, vynikající gastronomie a nádherná města v čele s Budapeští – to vše je záruka Vaší povedené a dobře strávené dovolené….

V Maďarsku žije v současnosti více než 10 miliónů obyvatel, státním zřízením je republika. Maďarsko hraničí celkem se 7 státy: Rakousko, Slovinsko, Chorvatsko, Srbsko, Rumunsko, Ukrajina a Slovensko. Maďarsko tak získalo svou tvář vlivem jižních kultur, ale i z poznatků z cesty do Evropy a původnímu domovu Maďarů na Uralu. Asi nejtypičtějším znakem jejich původu je jazyk - maďarština původem z ugrofinské jazykové skupiny. Maďaři vedené Arpádem přišli do Evropy přibližně koncem 9. století a od té doby jsou Maďaři nedílnou součástí Evropy. Novodobé dějiny Maďarska jsou také úzce spjaty s českými, slovenskými a balkánskými dějinami, dnešní Maďarsko je pouze část historického Uherska. 

 

Proč vyrazit na dovolenou právě do Maďarska - máme pro Vás hned 10 důvodů...

 1. nevelká vzdálenost Maďarska od ČR: např. Brno - Sopron pouze 198 km
 2. maďarské termální lázně - léčivá voda (více než 1.200 léčivých pramenů), kvalitní wellness, bohatá nabídka ubytovacích služeb
 3. vedle klasických lázeňských staveb také moderní aqua-parky (Sárvár, Hajdúszoboszló, Zalakaros, Budapešť atd.), které ocení hlavně rodiny s dětmi
 4. výborná maďarská kuchyně, konzumace vynikajícího vína + cimbál a tanec
 5. památky, architektura a bohaté místní lidové tradice, hudební festivaly a koncerty
 6. světové unikáty (Hévíz - největší termální jezero v Evropě, Budapešť - metropole s nejvíce term. lázněmi na světě, nejstarší metro na kontinentu apod.)
 7. panenská příroda (ptačí kolonie u rybníků, botanické vzácnosti apod.)
 8. klimaticky je jedná o mírné pásmo - ročně až 200 slunečným dní
 9. ideální místo pro sportování - cyklistika, turistika, plavání, tenis, golf v Maďarsku a další
 10. vynikající podmínky pro rybaření - Balaton, řeka Tisza apod.

Upozorňujeme, že dne 1. ledna 2012 vstoupil na území Maďarska v platnost zákon na ochranu nekuřáků, který zakazuje kouření na veřejných místech. Dodržení tohoto zákona kontrolují příslušné orgány, za porušení zákona se platí pokuta.

 

Zvolte datum v kalendáři
Zvolte datum v kalendáři
 • Kronplatz Valle Isarco NEJLEVNĚJŠÍ autobusové lyžařské zájezdy - penzion ** Anich v Natzu
  26.-29.12. - Vánoční prázdniny
  autobus, polopenze
  8 termínů (od 26.12.)
  4 680 Kč / osobu

Maďarsko

Nebyla nalezena žádná data.
Katalog Zasílání novinek
a newsletteru
Objednat
Facebook