Jezero Hévíz

Hévíz

Lázeňské středisko Hévíz představuje významnou maďarskou destinaci, která je známá především díky svému termálnímu jezeru. Jedná se o největší termální jezero v Evropě uprostřed lesoparku - po většinu roku pokryté růžovými a bílými lekníny..

K prožití aktivní dovolené doporučujeme toto jedinečné aktivní léčebné jezero Hévíz v unikátním prostředí cca 6 km od obce Keszthely v jihozápadním cípu jezera Balatonu. Toto léčivé jezero geotermická energie ohřívá vodusíru, alkálie, hydrogen-uhličitany a soli vápníku. Jezerní pramen poskytuje více než 80 milionů litrů vody denně, tedy voda v jezeře se úplně vymění za cca 2-3 dny. o ploše cca 4 ha má rašelinné dno a samotné bahno ze dna jezera je tvořeno z 50% organickými materiály, bohatými na jód a estrogen. V zimě je voda chladnější tzn. cca 26-28ºC, neklesá pod 22ºC a v létě dosahuje až 38ºC.

Hévíz představuje moderní lázeňské středisko s mnoha zdravotnickými a rekreačními zařízeními, které ochotně přijímají svoje hosty po celý rok. Voda termálního jezera Hévíz byla oceňována již ve středověku, proto vynikající účinky vody byly hojně lékařsky doporučovány a v roce 1795 na popud hraběte György Festetics bylo na břehu jezera vybudováno koupaliště a lázně. V podobě koupelové kúry je voda vhodná pro léčení kloubových onemocnění, revmatických potíží, nemoci pohybového aparátu, řídnutí kostí, degenerativní opotřebení páteře a kloubů (tenisový loket), Bechtěrevova nemoc, zánětlivá kloubní onemocnění, rehabilitace po operacích, pooperační péče i gynekologické potíže. Pitná kúra pomáhá při léčení poruch zažívacího systému.

Nedoporučuje (kontraindikace) se návštěva jezera při těchto zdravotních obtížích: nádorových onemocněních, vysokém krevním tlaku, srdečních a infekčních onemocněních a plicním astmatu.

V jezeře se lze koupat po celý rok, a to venku nebo uvnitř. Oblaka jemné páry nad jezerem vytvářejí neobvyklý pohled na jezero a odpařování vody činí koupání pod širým nebem příjemnější i během nejchladnějších zimních dnů. Krytý most Vás dovede k hlavnímu pavilonu z konce 19. století, odkud se na všechny strany rozbíhají můstky a mola. Pod nimi je možné plavat a mola lze využívat též k odpočinku a opalování.

V areálu u termálního jezera je dětský plavecký bazén a bazének pro děti do 3 let.

Maďarské město Hévíz a jeho nejbližší okolí organizují a pořádají každoročně pro svoje návštěvníky bohatý kulturní program a dostatek volnočasových aktivit: např. divadelní představení, festival vína v srpnu, zářijové vinobraní v Egregyi, literární setkání, festivaly a koncerty. Za návštěvu jistě stojí komplex Festetics v městě Kesthely, pevnost Sumeg a milovníky člověkem dosud nedotknuté přírody jistě zaujmou biotopy u Malého Balatonu (Kis Balaton).

 

 

 

Zvolte datum v kalendáři
Zvolte datum v kalendáři
 • Kronplatz Valle Isarco NEJLEVNĚJŠÍ autobusové lyžařské zájezdy - penzion ** Anich v Natzu
  Valle Isarco Natz 3-4 dny lyžování
  autobus, polopenze
  8 termínů (od 26.12.)
  4 680 Kč / osobu
 • Cortina d´Ampezzo 2018 - hotel ** Dolomiti - SLEVA 10% na skipas pro dospělé, pobyt 4 noci
  Lyžování CORTINA -sleva na skipas !
  vlastní doprava, polopenze
  44 termínů (od 06.01.)
  5 400 Kč / osobu

Jezero Hévíz

Nebyla nalezena žádná data.
Katalog Zasílání novinek
a newsletteru
Objednat
Facebook