Dachstein West - Abtenau

Dachstein West  Dachstein  Dachstein2

 

Dachstein West - rakouský skiregion ideální pro rodiny s dětmi! A nejen pro ně...

Lyžařská oblast Dachstein West je věhlasný rakouský ski-areál, který je typickým představitelem lyžování v Rakousku pro rodiny s dětmiDachstein West (760 – 2.100 m n.m.) se nachází 60 km jižně od světoznámého města Salzburg v samotném srdci Rakouska. Je zde k dispozici přibližně 40 lanovek a více než 100 km sjezdovek, které nabízí lyžařská houpačka Schischaukel mezi středisky Gosau – Zwieselalm – Russbach - Annaberg spolu se střediskem Dachstein/Freeride Arena Krippenstein, které se může pochlubit jednou z nejdelších sjezdovek (11 km). Je zde perfektní zázemí pro lyžaře, snowboardisty i běžkaře a výborný servis, celodenní zábava pro malé i velké + vynikající gastronomie na více než 16 horských chatách. Doporučujeme také wellness (Abtenau s léčivými prameny), lety balonem, paragliding atd.

 

ZDE Skimapa Dachstein West

Ceník skipasů Dachstein West 2017-2018

 

NOVINKA:
 • 8místná kabinová dráha Donnerkogelbahn v Annaberg-Astuawinkelu
 • mezistanice u 8místné lanové dráhy Panorama Jet Zwieselalm
 • plno zábavy a legrace v dětském klubu Fuxi´s v Annabergu
 • zábavný svah Funslope v Russbachu s heslem "Fun for Everyone"
 • umělé osvětlení v Gosau / Hornspitz
 • paráda: nový Geocaching - "najdi svůj poklad.."
 • internet W-LAN na hlavních lanovkách
 • doporučujeme 3 Kindelandy a 2 dětské kluby s vynikající péčí
 • profesionální Snowpark Dachstein West s novými překážkami...
 • pro hazardéry a milovníky adrenalinu tu máme mnoho příležitostí: tréningová dráha Freier Fall u chaty Rottenhof, v Russbachu  Wilde Hilde trať s 67% spádem, nebo např. v Annabergu závodní dráha Marcela Hirschera, na které si bezplatně můžete otestovat Vaše kvality v obřím slalomu... jenom vyrazit a ve zdraví si to všechno užít!
Rozsáhlý region leží na severní straně masivu Dachstein, 60 km jižně od Salzburgu. Skiareál tvoří tzv. lanovkové propojení mezi 4 hlavními středisky Gosau, Russbach, Zwieselalm a Annaberg.
 
Hlavní areál Dachstein West nabízí kvalitní zázemí převážně pro rodiny s dětmi, na něž se specializuje díky dětským koutkům, lyžařským školám, speciálním programům pro děti, restauracím se zvýhodněnými rodinnými menu a všudypřítomným maskotům a rovněž celkově výhodným cenám pro celou rodinu. Například děti do 6 let lyžují zcela zdarma a na Velikonoce lyžují zdarma dokonce všechny děti do 15 let. Není divu, že tato lyžařská oblast má v titulu název "nejsympatičtější rodinné středisko".
Sjezdovky jsou bezvadně upravované a také dosněžované a poskytují záruku sněhu až do jara. Většina tratí vede zalesněnými svahy, na jejichž vrcholcích můžete obdivovat překrásné výhledy na okolní hory a hlavně úchvatný masiv Dachsteinu.
 
Skiareál Gosau je mezi lyžaři velmi oblíbeno - je zde stále dostatek sněhu a jsou zde k vidění nádherné alpské scenérie. V Gosau a Russbachu je dětský park s atrakcemi a také několik vleků s vlastní cvičnou loukou. Mezi oblíbenou zábavu vedle lyžování patří zimní metaná, jízda s koňským spřežením apod. Doporučeníhodné a oblíbené dráhy v Gosau: Ötscher Kids Cross (vlny a skokánky), trať s boulemi Donnergroll a sjezdovka s boulemi Schwarzreiter.
 
Skiresort Russbach klade důraz na pohostinnost. Z údolí vede lanovka Hornbahn do Dachstein West. Začátečníci mohou vyzkoušet cvičné vleky v údolí, dětský klub Vrabčí hnízko (Spatzennest) s dozorem.
Russbachu lze vyzkoušet: Rookiepark u vleku Hornbabylift v oblasti údolní stanice Hornbahn (snowboard + Freestyle), park s boulemi Höhbühel a v neposlední řadě musíme uvést část Wilde Hilde, kdy pod 6sedačkou na Edtalmu nabízí tato trať otestovat Vaši odvahu. Se svým 67% spádem se Hilde řadí na seznam nejpůsobivějších sjezdů, které Vám vyplaví notnou dávku adrenalinu...
 
Skiregion Annaberg má velkou přednost, kterou je menší vzdálenost od dálnice. Z Annabergu lze navštívit další střediska nebo také věhlasný Salzburg. V regionu Annaberg-Lungötz se nachází také pěkné zázemí, pro všechny, kteří hledají zábavu na sněhu: závodní dráha Marcela Hirschera, na které si bezplatně můžete otestovat Vaše kvality v obřím slalomu a změřit si rychlost, dále Youngsters freestyle park (boule, jumpy..), pro odvážné tréningová dráha Freier Fall u chaty Rottenhof (Freier Fall = volný pád) a pro milovníky snowcross Astauwinkel sněhová krosová dráha....
 
Ještě si stále nemůžete vybrat?! 
 

Celková délka tratí: 142 km. Modré sjezdovky: 32%.Červené sjezdovky: 64%. Černé sjezdovky: 4%. Lanovky a vleky: celkem 66.

Běžkování: Lammertal 128 km tratí oceněné pečetí kvality
FREERIDE:
 30 km na Freeride Arena Krippenstein.
FREESTYLE: Funpark s kickery, tably, u Höhbühel přírodní snowpark Board Forest.

Lyžařské a snowboardové školy: skupinová i individuální výuka.

Pro běžkaře se nabízí 260 km upravovaných tratí a pro snowboardisty je připraven jeden snowpark v Russbachu. Centrem pro relaxaci po náročném lyžařském dni je Gosau, jež nabízí krytý bazén se saunou, tenisovým a squashovým kurtem a posilovnou.

 
V městečku Bad Ischl doporučujeme světoznámé lázně Kaiser Therme s léčivými prameny o teplotě 32 st. Celsia. V současnosti je zpřístupněn a zmodernizován celý lázeňský komplex, proto Vám jeho návštěvu vřele doporučujeme...

ZDE další vynikající lyžování v Rakousku a nabídka lyžařských zájezdů a zimní dovolené v Rakousku.

 Proč vyrazit lyžovat do střediska Dachstein West!?

pouze 390 km z Prahy

- ideální ski-resort pro rodiny s dětmi = výhodné rodinné skipasy

- záruka kvalitního sněhu až do jara + zábava pro každého

lyž. houpačka Gosau - Zwieselalm - Russbach - Annaberg

snowboard park + freeride + Freestyle

- profesionální Snowpark Dachsteich West s novými překážkami

- Bad Ischl: termální lázně Kaiser Therme

- ideální podmínky pro běžkování

- WLAN internet na hlavních lanovkách...

 

Zvolte datum v kalendáři
Zvolte datum v kalendáři
 • Kronplatz Valle Isarco NEJLEVNĚJŠÍ autobusové lyžařské zájezdy - penzion ** Anich v Natzu
  1.2.- 5.2. super lyžování na 3 dny
  autobus, polopenze
  6 termínů (od 01.02.)
  4 540 Kč / osobu
 • Civetta Dolomiti Superski - hotel ** v Alleghe cca 2 km od lyžování, skibus u hotelu - Denní přejezd
  denní přejezd Civetta
  autobus, polopenze
  1 termín (od 25.02.)
  8 250 Kč / osobu
 • Cortina d´Ampezzo autobusem - hotel ** Dolomiti - SLEVA 10% na skipas pro dospělé
  1.-5.2. Cortina sleva 10% skipas
  autobus, polopenze
  3 termíny (od 01.02.)
  4 831 Kč / osobu
 • Santa Caterina, Bormio, Livigno, 4 dny lyžování autobusem, hotel pouze 500 m od sjezdovky
  26.1.-31.1. hotel 500 m od lyžování
  autobus, polopenze
  1 termín (od 26.01.)
  7 260 Kč / osobu
Katalog Zasílání novinek
a newsletteru
Objednat
Facebook