Jezero Hévíz

Lázeňské středisko Hévíz představuje významnou maďarskou destinaci, která je známá především díky svému termálnímu jezeru. Jedná se o největší termální jezero v Evropě uprostřed lesoparku - po většinu roku pokryté růžovými a bílými lekníny..

K prožití aktivní dovolené doporučujeme toto jedinečné aktivní léčebné jezero Hévíz v unikátním prostředí cca 6 km od obce Keszthely v jihozápadním cípu jezera Balatonu. Toto léčivé jezero geotermická energie ohřívá vodusíru, alkálie, hydrogen-uhličitany a soli vápníku. Jezerní pramen poskytuje více než 80 milionů litrů vody denně, tedy voda v jezeře se úplně vymění za cca 2-3 dny. o ploše cca 4 ha má rašelinné dno a samotné bahno ze dna jezera je tvořeno z 50% organickými materiály, bohatými na jód a estrogen. V zimě je voda chladnější tzn. cca 26-28ºC, neklesá pod 22ºC a v létě dosahuje až 38ºC.

Hévíz představuje moderní lázeňské středisko s mnoha zdravotnickými a rekreačními zařízeními, které ochotně přijímají svoje hosty po celý rok. Voda termálního jezera Hévíz byla oceňována již ve středověku, proto vynikající účinky vody byly hojně lékařsky doporučovány a v roce 1795 na popud hraběte György Festetics bylo na břehu jezera vybudováno koupaliště a lázně. V podobě koupelové kúry je voda vhodná pro léčení kloubových onemocnění, revmatických potíží, nemoci pohybového aparátu, řídnutí kostí, degenerativní opotřebení páteře a kloubů (tenisový loket), Bechtěrevova nemoc, zánětlivá kloubní onemocnění, rehabilitace po operacích, pooperační péče i gynekologické potíže. Pitná kúra pomáhá při léčení poruch zažívacího systému.

Nedoporučuje (kontraindikace) se návštěva jezera při těchto zdravotních obtížích: nádorových onemocněních, vysokém krevním tlaku, srdečních a infekčních onemocněních a plicním astmatu.

V jezeře se lze koupat po celý rok, a to venku nebo uvnitř. Oblaka jemné páry nad jezerem vytvářejí neobvyklý pohled na jezero a odpařování vody činí koupání pod širým nebem příjemnější i během nejchladnějších zimních dnů. Krytý most Vás dovede k hlavnímu pavilonu z konce 19. století, odkud se na všechny strany rozbíhají můstky a mola. Pod nimi je možné plavat a mola lze využívat též k odpočinku a opalování.

V areálu u termálního jezera je dětský plavecký bazén a bazének pro děti do 3 let.

Maďarské město Hévíz a jeho nejbližší okolí organizují a pořádají každoročně pro svoje návštěvníky bohatý kulturní program a dostatek volnočasových aktivit: např. divadelní představení, festival vína v srpnu, zářijové vinobraní v Egregyi, literární setkání, festivaly a koncerty. Za návštěvu jistě stojí komplex Festetics v městě Kesthely, pevnost Sumeg a milovníky člověkem dosud nedotknuté přírody jistě zaujmou biotopy u Malého Balatonu (Kis Balaton).

 

Zvolte datum v kalendáři
Zvolte datum v kalendáři
 • Luxusní dovolená - designový hotel 4* Aqua Dome Tirol Therme Langenfeld - lázně v ceně
  Aqua Dome Tirol Therme lázně v ceně
  vlastní doprava, polopenze
  10 termínů (od 18.06.)
  4 580 Kč / osobu / noc
 • Terme Laa - Thermenhotel 4* Therme Laa - lázně v ceně, pobyt od 3 nocí, výhodné pobyty 4 a 7 nocí
  Lázně Therme Laa wellness zážitek
  vlastní doprava, polopenze
  61 termínů (od 29.06.)
  9 240 Kč / osobu
 • Chorvatsko Terme Tuhelj - hotel 4* Well - pobyt 5 nocí, Water Planet a bazény v Terme Olimia v ceně
  Chorvatsko Terme Tuhelj hotel Well
  vlastní doprava, polopenze
  87 termínů (od 29.06.)
  6 380 Kč / osobu
 • Bohinj 2017 - hotel Bohinj Park Eco 4*superior - pobyt 4 noci, aquapark v ceně, luxusní dovolená
  Bohinj Eco hotel Aquapark v ceně
  vlastní doprava, snídaně
  49 termínů (od 29.06.)
  7 610 Kč / osobu
 • Termální lázně Terme Olimia - hotel Breza 4* - pobyt 4 noci, v ceně BAZÉNY, Aqualuna a Water Planet
  Slovinsko Terme Olimia hotel Breza
  vlastní doprava, polopenze
  110 termínů (od 29.06.)
  7 650 Kč / osobu
 • Léto v Alpách 2017 Hinterstoder - hotel Stockerwirt 4* - v ceně SLEVOVÁ KARTA, krytý BAZÉN, SAUNA
  Hotel 4* s bazénem, slevová karta
  vlastní doprava, polopenze
  114 termínů (od 01.07.)
  5 640 Kč / osobu

Jezero Hévíz

Katalog Zasílání novinek
a newsletteru
Objednat
Facebook